100 українських лікарів пройшли стажування на базі польського Військово-медичного інституту

Олена Зеленська

Про це повідомляє Офіс Президента України в інформації про відеорозмову першої леді України Олени Зеленської з першою леді Республіки Польща Агатою Корнгаузер-Дудою.

«Олена Зеленська подякувала колезі за системну й надзвичайно активну допомогу Україні та її громадянам. Зокрема, за підтримки першої леді Польщі в Україні відбулася серія тренінгів для українських медиків і рятувальників різних напрямів», — йдеться в повідомленні.

39 українських лікарів

(реабілітологів, комбустіологів, анестезіологів, фізіотерапевтів)

пройшли стажування в Східнопольському центрі лікування опіків і реконструктивної хірургії. У програмі навчання взяли участь п’ять груп лікарів і медичного персоналу з установ Львова, Києва, Одеси, Рівного, Івано-Франківська, Вінниці, Дніпропетровська, Кропивницького, Ужгорода, Черкас і Тернополя.

49 українських лікарів

(екстреної медицини)

пройшли навчання в Польщі у складі польських аеробригад на гелікоптерах у межах програми Helicopter emergency medical services, HEMS.

На виконання домовленостей, досягнутих між першою леді Польщі та першою леді України у Варшаві під час візиту президентського подружжя України до Польщі 5 квітня 2023 року, було запущено чергову серію спеціалізованих навчальних курсів, призначених для медичного персоналу з України, у сферах реабілітації, боротьби зі стресом і психотравматології.

100 українських лікарів

(реабілітологи, психологи та психіатри)

пройшли стажування з діагностики й терапії розладів, пов’язаних зі стресом війни, на базі Військово-медичного інституту Національного науково-дослідного інституту Варшави.

«У вересні цього року розпочато навчання медиків з України передовим методам порятунку життя та медицині бою. Інструктори санітарної авіаційної служби та кафедри екстреної медичної допомоги Варшавського медичного університету підвищують кваліфікацію українських лікарів, фельдшерів і медсестер. У програмі взяли участь 90 жінок», — повідомляє Офіс Президента України.

Агата Корнгаузер-Дуда

Зазначається, що також у межах домовленостей з Об’єднанням добровільних пожежних підрозділів Республіки Польща (охоплює підрозділи добровільних пожежних бригад, які діють по всій Польщі, і налічує майже 700 тис. членів) організовано навчальні курси для добровольців-пожежників. Навчання відбувалося у двох місцях: навчальному центрі «Стражак» у Тураві (Опольське воєводство) і навчально-рекреаційному центрі «Кіровий Гощінець» у Косцеліску (Малопольське воєводство).

«Ми прагнемо врятувати кожне життя. Вдячні друзям, які допомагають робити це якнайкраще», — сказала Олена Зеленська під час відеорозмови з польською колегою.

Підготував Олександр Козубенко

Джерело