5 порад із відомих бестселерів, які допоможуть вам розбагатіти

Якщо ви вважаєте, що книги про те, як стати багатими, допомагають розбагатіти тільки видавцям і авторам, пора переглянути свою точку зору. Дійсно, більшість бестселерів дають поради, які важко застосувати в українських реаліях. Але не варто відмовлятися від навчання фінансовій грамоті, інформує Ukr.Media.

Деякі поради з книг дійсно працюють і допомагають розбагатіти в майбутньому, ну або, як мінімум, позбутися від боргів і мати кошти на постійні потреби. Ось 5 з них.

Відкладати хоча б невелику частину доходу щомісяця

Практично всі мільйонери говорять про те, що частину доходів потрібно переводити на "недоторканний" накопичувальний рахунок. При цьому рекомендований розмір перекладу варіюється від 1/10 до 1/6. Природно, якщо у вас є борги, а сума витрат розраховується "до копійки", відкладати навіть десяту частину доходу на незрозумілий чорний день — нерозумно.

У книзі "Автоматичний мільйонер" Девіда Баха є прості поради про те, як увійти в пенсійний вік із певною сумою накопичень. Основна ідея автора: "відкладати можна навіть із мінімальним рівнем доходів". Головне — робити перерахування регулярно. Не можете відкласти 10% від надходжень? Відкладіть хоча б 50 грн.

Найкраще відкрити накопичувальний депозит у надійному банку. "Молодому" чи ні — вирішувати вам. Деякі банки пропонують послугу "скарбничка" і автоматично списують на рахунок або фіксовану суму, або округлений залишок із кожної транзакції. Якщо не витрачати гроші з рахунку, то можна виявити, що вже через рік у вас зібралася пристойна сума.

Забезпечити себе "фінансовою подушкою" до пенсійного віку цілком реально. Головне — не відкладати гроші в готівковій формі або на рахунок в приватному банку або фонді.

Не розраховувати на чоловіків, уряд і виграш у лотерею

Як би банально і просто не звучала порада, але буває, що жінка не може розбагатіти просто тому, що чекає, коли її забере в щасливе і безбідне життя успішний чоловік. Зрештою, всі зусилля концентруються не на збільшенні свого власного доходу, а на пошуку і залученні "того самого".

Успіх курсів у стилі "як отримувати дорогі подарунки від чоловіків" говорить сам за себе. Перед тим, як шукати свій шлях до багатства, необхідно розібратися з психологічними установками. Книга Кім Кійосакі (дружини того самого фінансового гуру) "Багата жінка" дозволяє по-новому поглянути на причини власної бідності.

Більшість порад допомагають прийти до думки, що відповідальність за фінансове благополуччя не можна перекласти на чоловіка або щасливий випадок. Навіть гарантовані державою виплати можуть скасувати одним указом! Так що, перед тим як застосовувати на практиці реальні інструменти, необхідно позбутися від неправильних психологічних установок.

Рахувати витрати кожен день

Деякі досі називають кредиткою будь-яку банківську карту, а слово бюджет сприймають як суто бухгалтерський термін. Але контролювати свої доходи і витрати потрібно на щоденній основі. Навіть, якщо ви витратили всього 50 грн, обов'язково внесіть суму в додаток на телефоні або електронну таблицю.

Накопичена статистика покаже потенційні шляхи економії. Бестселер Коейсона Самюелла "Найбагатша людина у Вавилоні" пояснює базові економічні принципи та основи особистого бюджетування у формі захоплюючих притч. У книзі також є поради наповнення "худого гаманця".

Одна з притч присвячена якраз контролю витрат і складання свого особистого бюджету. Звичайно, смішно виглядають роздуми стародавнього вавилонця про страхування життя (все-таки перші згадки про страховиків відносяться до 17-го століття), але в іншому притчі сприймаються дуже легко. Відмінна основа для подальшого вивчення тематичної літератури.

Розповідати про свою роботу всім і кожному

Розбагатіти, працюючи на середньостатистичній посаді, практично нереально. Поради щодо інвестування в нерухомість або цінні папери хороші для топ-менеджерів, але не для тих, хто живе від зарплати до зарплати.

Книга Тімоті Ферріса "Як працювати по 4 години на тиждень, не стирчати в офісі від дзвінка до дзвінка, жити де завгодно і багатіти" допомагає по-новому поглянути на джерела доходу.

Якщо ви хороший бухгалтер / економіст / кадровик, то на додаток до основної роботи почніть вести сторінку в соціальних мережах. Можна просто кожен день описувати поточні робочі завдання, що виникають проблеми і їх вирішення. Створення спеціалізованої ніші не займе багато часу, а головне, не зажадає вкладень (ви ж просто опишете те, чим займалися на роботі).

Головне, залучити аудиторію, якій цікаві реальні проблеми з вашої сфери. Згодом можна буде продавати консультації, контекстну рекламу. Активна сторінка може принести і несподіваний бонус у вигляді пропозицій повноцінної роботи.

Скласти свій власний фінансовий план і щодня вести щоденник

Якщо книги прочитані, курси пройдені, а багатства все немає, пора переходити до активних дій. Книга "Мільйон для моєї дочки. Покроковий план накопичень" Володимира Савенка видана у формі блокнота для записів. Автор пропонує ставити фінансові цілі і тут же записувати їх.

Горизонт планування може бути як десятирічним, так і тижневим. Усі інструменти адаптовані до наших реалій. Читачки самі складають свій план і в формі щоденника "звітують" про виконану роботу.

Наприклад, можна поставити за мету збільшення особистого доходу на "х" гривень за місяць і звітувати собі про виконані кроки. Щоденне ведення фінансового щоденника дозволить не втратити ентузіазм, а також оцінити помилки (спеціальні вправи пропонує автор).

Саме по собі читання книг дуже корисне. Але для того, щоб розбагатіти, потрібно не боятися застосовувати все прочитане на практиці.

Джерело