Активи Росії: в G7 шукають новий варіант фінансування України

Фото: Getty Images План не передбачає повного арешту активів, бо ЄС занепокоєний тим, що це нібито відштовхне інші країни від зберігання своїх активів у блоці

Представники Великої сімки провели зустріч в Італії, де обговорили нові шляхи використання надходжень від валютних резервів РФ.

Гроші, отримані від російських фінансових активів, заморожених у Європі незабаром почнуть надходити в Україну, що дасть поштовх у боротьбі з наступом російських окупаційних військ. Про це заявляє американський телеканал CNN.

Чиновники з країн Великої сімки зустрілися в італійському місті Стреза, щоб обговорити нові шляхи використання надходжень від близько 260 мільярдів євро (282 мільярди доларів) валютних резервів Росії, які були заморожені західними країнами після повномасштабного вторгнення в Україну в 2022 році.

Міністр економіки Італії Джанкарло Джорджетті заявив, що було досягнуто прогресу щодо основних питань. Однак залишаються деякі юридичні технічні питання, які ще належить вирішити. 

Найширшу підтримку серед офіційних осіб США та ЄС отримала пропозиція, яка передбачає надання Україні кредиту на суму до 50 мільярдів доларів, використовуючи майбутні прибутки від російських активів, що знаходяться в Європейському Союзі, як заставу. 

Міністри фінансів G7 мають надію домовитися про подальші кроки, які можна буде засвідчити підписами, коли президент США Джо Байден та інші лідери зберуться на саміт в Італії наступного місяця.

План не передбачає повного арешту активів, бо ЄС занепокоєний тим, що це нібито відштовхне інші країни від зберігання своїх активів у блоці.

Як ми вже писали, російський диктатор Володимир Путін дозволив конфісковувати майно США, американських громадян, резидентів, компаній, які працюють переважно на американському ринку, і компаній, які їм належать, для виплати компенсацій за конфісковані активи РФ. 

Україна невдовзі отримає кошти від прибутків від активів РФ

Джерело