Чи може бути спалах гепатиту А на Вінниччині російською диверсією? Коментар інфекціоніста

Чи може бути спалах гепатиту А на Вінниччині російською диверсією? Коментар інфекціоніста

Хвора гепатитом А під крапельницею фото: Суспільне.Вінниця

Федір Лапій: Розглядалося кілька гіпотез щодо джерела спалаху

Спалах гепатиту А не може бути російською диверсією, адже тоді б інфекцію внесли б у джерело водопостачання і захворювання мало б більш масовий характер. Таку думку в інтерв’ю «Главкому» висловив лікар-інфекціоніст, голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики Федір Лапій.

Будь ласка, читайте текст після реклами

«Якби спалах був спеціально спровокованим, то вірус, швидше за все, внесли би у джерело водопостачання. По-перше, тоді би захворювання мало бути більш масовим. По-друге, проби води взяті і вірусу у них не виявлено», – зазначив лікар.

Як пояснив Лапій, зараження відбувається внаслідок потрапляння стічних вод у водойми, де купаються люди.

Будь ласка, читайте текст після реклами

«І ми справді очікували спалаху гепатиту А влітку – внаслідок підриву Каховської ГЕС. Тому що, як правило, при таких катастрофах виникають спалахи, бо є підтоплення прибудинкових територій, вигрібних ям. Нам пощастило, цього не відбулося», – наголосив лікар.

За словами лікаря-інфекціоніста, розглядалося кілька гіпотез щодо джерела спалаху. «Приміром, що вірус «завезли» з півдня України, де була катастрофа на Каховській ГЕС. Ця гіпотеза не підтвердилася: у південній частині не було спалаху, крім того, немає якоїсь міграції звідти. Крім того, люди, які захворіли, не мали контактів з приїжджими з Херсонщини. Чи могло виникнути зараження через продукти, придбані на базарі? Була навіть гіпотеза, що джерело розповсюдження – кавуни, які завезли з Херсонщини, але ж їх завезли у різні регіони, а спалах маємо лише у Вінниці. Тому, знову ж таки, ця гіпотеза не підтвердилася. Досі важко сказати, чому саме Вінниця, і звідки вірус міг потрапити і поширитися», – додав медик.

Нагадаємо, на Вінниччині зафіксовано спалах вірусного гепатиту А.  Згодом стало відомо, що випадки вірусного гепатиту А, окрім Вінниці, виявили ще в п’яти громадах.

Раніше повідомлялося, що Україною шириться новий штам коронавірусу.

Будь ласка, читайте текст після реклами

До слова, Лапій вважає, що українці почали масово хворіти на інфекційні хвороби через те, що замість того, аби вакцинуватися «ходять в Московський патріархат, слухають всякі нісенітниці і водять хороводи проти вакцинації під Верховною Радою».

Читайте також: Інфекціоніст Федір Лапій про спалах гепатиту А: Досі важко сказати, чому саме Вінниця

Джерело