Ці фінансові цілі допоможуть знайти вірний вектор розвитку, мотивують на наполегливу роботу і змусять відчувати себе впевненіше

Зараз багато людей починають розуміти, що єдиний спосіб зберегти свою фінансову незалежність в такі кризові моменти — це почати грамотно планувати бюджет, виходити на пасивний дохід і освоювати нові способи заробітку. Але для того, щоб почати щось змінювати у своєму житті, насамперед ви повинні позначити чіткі фінансові цілі. Їх наявність допоможе знайти вірний вектор розвитку, мотивує вас на наполегливу роботу над собою і змусить відчувати себе впевненіше в завтрашньому дні, інформує gazetapo.lviv.ua.

Ми зібрали кілька фінансових цілей, які повинні бути у кожної дорослої людини, незалежно від його віку, статі, рівня заробітної плати або інших відмінних рис.

Отримання пасивного доходу

Ви можете сподіватися на те, що в літньому віці будете отримувати від держави якісь копійки в якості пенсії, а можете самостійно забезпечити собі безбідну старість. І другий варіант явно більш надійний, ніж перший. Для того, щоб бути впевненим у своєму майбутньому, вам краще почати цікавитися можливостями виходу на пасивний дохід вже зараз.

Звичайно, ви можете просто відкладати певний відсоток зі своєї зарплати на банківський рахунок, але інфляція буде з'їдати більшу частину ваших накопичень. Так що краще зважити всі "за" і "проти" та почати розбиратися в інвестуванні. Навіть невеликі початкові вкладення через кілька років можуть забезпечити вас непоганим додатковим заробітком і позбавити від переживань про втрату роботи, фінансові складнощі або можливе скасування пенсійної системи.

Не полінуйся і постарайся розібратися, куди можна направити свої гроші, щоб вони почали працювати на вас. Вивчи різні способи інвестування, зрозумійте, чим відрізняються акції та облігації, купівля валюти і дорогоцінних металів, визначте, що для вас вигідніше — інвестувати в біржові фонди або похідні фінансові інструменти. Почніть збирати свій інвестиційний портфель, щоб до 40 років вже вийти на стабільний пасивний дохід і мати більше фінансових можливостей.

Накопичення на якісну медичну допомогу

У вас повинна бути кругла сума на банківському рахунку на випадок, якщо у вас або у когось із ваших близьких виникне необхідність отримання якісної медичної допомоги. Реальність така, що багато людей вважають за краще звертатися до фахівців з приватних клінік, а це, своєю чергою, коштує чималих грошей.

Вкладення в своє здоров'я — це найкраще, що ви можете для себе зробити. Ви повинні мати можливість вибирати для себе кращий медичний заклад, відвідувати того лікаря, якому ви повністю довіряєте, вчасно отримувати необхідну допомогу, забезпечувати себе якісними медикаментами.

Вкладення в себе

Якщо ви не будете вкладатися в самого себе, то ви ніколи не зможете збільшити рівень свого доходу. А ця мета є найбільш актуальною для будь-якої самодостатньої людини. Вам завжди є, куди рости — можливостей отримати підвищення, змінити спеціальність на більш престижну, знайти додаткове джерело доходу, важливо тільки не шкодувати вкладати в себе час і гроші.

Кращим рішенням, яке може перетворити вас в першокласного фахівця і значно підвищить якість вашого життя, буде інвестування в свої знання і досвід. Це може бути як підвищення кваліфікації та отримання додаткової вищої освіти, так і проходження численних курсів, тренінгів, майстер-класів. Освітніх платформ в інтернеті безліч, і ви можете швидко отримати всі необхідні знання і навички, які дозволять вам в кілька разів підвищити свій щомісячний дохід.

Фінансова подушка безпеки

У кожної людини повинна бути фінансова подушка безпеки. Якщо зараз ви на 100% залежите від своєї зарплати і живете, що називається, від получки до получки, то будь-які непередбачені обставини легко можуть застати вас зненацька і вибити з колії.

Необхідно мати певний запас коштів, які ви зможете використовувати в будь-який момент. Звичайно, буде чудово, якщо ваша фінансова подушка безпеки буде включати в себе хоча б 3-4 ваших місячних зарплати, щоб навіть у разі звільнення ви змогли утриматися на плаву і не хапатися за першу-ліпшу роботу, щоб вижити.

Відсутність боргів і кредитів

Людині завжди легше витрачати чиїсь чужі гроші, ніж свої. Тому ви можете не помічати, як ваші борги і кредити перетворюються в непідйомні для вас суми. Ви берете в борг у друзів і знайомих, купуєте речі в кредит, часто користуєтеся кредитними картами (однак у нас є порада як можна заробити, якщо використовувати кредитну картку), розраховуєте купити квартиру в іпотеку. Здається, що повернути гроші буде легко, але з часом ви починаєте позичати гроші у одних, щоб повернути хоча б частину позиченої суми іншим.

Відсутність боргів і кредитів — це першорядна фінансова мета дорослої самодостатньої людини. Так що прикладіть всі сили для того, щоб жити за коштами і збирати на те, що вам необхідно, без позики грошей. Якщо ж на вас вже висять фінансові зобов'язання перед банком або своїми знайомими, постарайтеся якомога швидше оптимізувати свій бюджет і почати погашати борги.

Страхування

У нас не так сильно розвинена система страхування, як припустимо, в Америці. Але все ж трапляються ситуації, коли надійніше і розумніше вкласти свої гроші в страховку для свого здоров'я, нерухомості або якихось цінних предметів. Життя непередбачуване, і про всяк випадок потрібно мати запасний варіант, який гарантує вам грошові виплати. Не скупіться на страховку, адже це відмінне вкладення, можна сказати, своєрідна інвестиція, яка допоможе вам вирішити серйозні проблеми при їх виникненні.

Джерело