Ці поради допоможуть отримувати задоволення від роботи

Робота приносить радість, коли вона відповідає життєвим цілям та кар'єрним амбіціям. Але навіть на кращому місці бувають дні, коли складно отримувати задоволення від того, що робиш. Як навчитися насолоджуватися своєю роботою за будь-яких обставин, інформує gazetapo.lviv.ua.

Робіть перерви

Під час напруженого робочого дня важливо знаходити час, щоб відволіктися та розслабитися. Не варто пропускати обід, а також проводити весь день, не відриваючись від комп'ютера. Адже п'ять хвилин на годину, які ви приділяєте зарядці або прогулянці на свіжому повітрі, не зашкодять продуктивності, зате будуть корисні для фізичного та психічного здоров'я. Після перерви ви повернетеся відновленими, що допоможе легше переживати стрес і знаходити радість у своїй роботі.

Керуйте робочим простором

Тримайте свій робочий стіл у порядку: приберіть зайві предмети зі столу, розберіть папери в ящиках, викиньте непотрібні речі. Це допоможе зберігати концентрацію протягом дня, а також почуватися більш спокійно. А ще варто навести лад на робочому столі комп'ютера і в пошті.

Крім того, якщо у вас постійне робоче місце, приділіть увагу декору. Наприклад, можете розмістити на столі рамку з фото, яке змушує посміхнутися, повісити на стіну плакат, що мотивує, або поставити на робочий стіл комп'ютера заставку з улюбленою цитатою.

Потоваришуйте з колегами

Соціальні зв'язки — важлива частина кар'єри, тому варто постаратися налагодити спілкування з колегами. Запрошуйте їх разом пообідати, з усмішкою вітайтеся з ними, коли приходите на роботу. Хороші стосунки з колегами допоможуть отримувати задоволення від роботи навіть у найскладніші дні. Але зауважимо, що варто уникати офісних пліток і пересудів за спиною, — натомість ведіть конструктивні розмови з колегами чи розмовляйте на абстрактні теми.

Залишайте роботу на роботі

Складні проєкти чи відповідальні завдання змушують думати про роботу навіть під час відпочинку. Але варто відмовитись від такої звички, щоб уникнути вигоряння. Намагайтеся залишати роботу на роботі, а вдома думати про зовсім інші речі. Це допоможе уникати невдоволення, яке виникає через перевантаження, не втрачати продуктивності, а також повертатися до завдань з ясними думками.

Шукайте мету

Щоб отримати задоволення від роботи, важливо розібратися в причинах, чому займаєтеся саме цією діяльністю. Наприклад, задумайтеся, чому ви плануєте ту чи іншу зустріч, що означатиме її успіх, яких цілей хочете досягти, погоджуючись виконати складний проєкт, і чому ваша участь у ньому має велике значення.

Також поміркуйте і про мету в колективі. Можливо, ви є людиною, без якої неможливо виконати деякі завдання, до якої завжди звертаються за допомогою та порадою.

Поліпшуйте навички

Нерідко люди незадоволені своєю роботою тому, що вона здається їм рутинною, яка виконується «на автоматі». Одноманітність докучає, тому вони не відчувають радості від того, що роблять. Але навіть монотонну працю можна урізноманітнити за допомогою навчання та покращення навичок.

Дізнайтеся, яким речам вам слід навчитися, щоб покращити свій прогрес і вирости кар'єрними сходами, а потім знайдіть курси, які можете пройти самостійно, або запитайте шефа про те, чи можна пройти навчання в компанії та підвищити кваліфікацію.

Подумайте про віддалений формат роботи

Не завжди робота в офісі приносить задоволення. Буває нелегко зосередитися на виконанні завдань, коли довкола багато колег або галасливої техніки. Якщо є можливість, поговоріть з босом про те, щоб працювати віддалено.

Нерідко такий формат праці сприяє більшій продуктивності та задоволенню від виконання завдань, адже знайома обстановка, тиша та спокій розслаблюють та допомагають уникнути зайвого стресу. Звичайно, може бути складно відчути себе важливою частиною колективу, коли працюєте віддалено, зате ваша радість від праці та продуктивність можуть збільшитись.

Приймайте недосконале, а не борись з ним

Ви можете бути розчаровані деякими колегами, які не виправдовують ваших очікувань, або злитися через те, що вам дають нецікаві завдання та проєкти, від яких неможливо відмовитися. Замість того, щоб боротися з недосконалістю та переживати з цього приводу, навчися його приймати.

У світі немає нічого ідеального: завжди трапляються помилки, погані дні, труднощі. Де б ви не працювали, зустрічатимуться колеги, які вам не подобаються, і траплятимуться негаразди, коли справи йдуть не за планом. Сприймаючи це як даність та тимчасові труднощі, а не катастрофу, ви почнете отримувати більше задоволення від роботи, зосереджуючись на своїх завданнях, а не на неприємних почуттях.

Джерело