Дмитро Кулеба навів приклади порушення росією міжнародних угод та домовленностей за останні 30 років

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба навів сім прикладів порушення росією протягом останніх 30 років домовленностей та підписаних угод, наголосивши, що це свідчить про безперспективність будь-яких переговорів та угод з рф. 

Про це йдеться на його сторінці у Twitter.

«Будапештський меморандум 1994 року. росія погодилася «поважати незалежність, суверенітет і існуючі кордони України», а також «утримуватися від погрози силою або її застосування проти територіальної цілісності або політичної незалежності України». Порушений російським вторгненням у Крим у 2014 році», — написав міністр.

Також глава МЗС згадав російсько-український договор про дружбу 1997 року, в якому росія погодилася поважати територіальну цілісність України; Стамбульський саміт ОБСЄ в 1999 році, в якому росія зобовʼязувалася вивести свої війська з Придністров’я у Молдові та з Грузії до кінця 2002 року.

Дмитро Кулеба згадав Угоду про припинення вогню з Грузією 2008 року, коли росія погодилася на відхід своїх військ на лінію до початку бойових дій, але цього не відбулося.

«Іловайський «зелений коридор» у серпні 2014 року та інші «гуманітарні» коридори смерті. росія обіцяла вивести українські війська з оточеного Іловайська на сході України, але натомість відкрила вогонь і вбила 366 українських військових. У наступні роки росія атакувала численні гуманітарні коридори в Сирії», — підкреслив Дмитро Кулеба.

«Мінські» домовленості 2014 і 2015 років. росія погодилася припинити вогонь на сході України. Було 200 раундів переговорів і 20 спроб домогтися припинення вогню, всі з яких російська сторона негайно порушила. 24 лютого 2022 року росія розпочала широкомасштабне вторгнення в Україну», — додав він.

Міністр закордонних справ також нагадав про односторонню відмову росії від Чорноморської зернової ініціативи від 2022 року, відзначивши, що згадав лише угоди щодо вирішення конкретних проблем і конфліктів.

«Я вже не кажу про майже 400 міжнародних договорів, які росія порушила з 2014 року. Тут немає з чого робити висновків, окрім того, що ніхто не може всерйоз вживати слова «росія» і «переговори» в одній фразі», — підсумував глава МЗС.

Дмитро Кулеба додав, що російський президент путін — звичайний брехун, який пообіцяв міжнародним лідерам не нападати на Україну за кілька днів до свого вторгнення в лютому 2022 року.

«Тактика росії залишається незмінною в її численних війнах протягом останніх трьох десятиліть: вбивати, хапати, брехати і заперечувати. Чому хтось щиро вважає, що росія у 2023 році чимось відрізняється від росії 1994, 1997, 1999, 2008, 2014, 2015 та 2022 років?» — підсумував він.

Джерело