До яких лікарів можна потрапити без направлення (список)

До яких лікарів можна потрапити без направлення (список)

До стоматолога, психіатра, нарколога українці можуть потрапити без направлення фото з відкритих джерел

Є перелік спеціалістів, до яких не потрібне направлення сімейного лікаря

Електронне направлення є умовою отримання пацієнтом безкоштовних планових консультацій у вузькопрофільних фахівців, або інструментальних обстежень та аналізів, або послуг з реабілітації тощо. Але є випадки, коли до вузькопрофільних фахівців можна звернутись безпосередньо і НСЗУ сплатить такий візит за пацієнта. Про це нагадала Національна служба здоров’я.

Будь ласка, читайте текст після реклами

Направлення не потрібно до таких лікарів:

акушер-гінеколог; психіатр; нарколог; стоматолог; педіатр; фтизіатр; лікар, у якого пацієнт або пацієнтка з хронічним захворюванням перебуває під наглядом.

Якщо вас не записують до будь-якого з цих лікарів і вимагають е-направлення, зверніться до керівника медичного закладу з роз’яснення. Також ви завжди можете зателефонувати до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77, щоб дізнатися про свої права та порядок дій.

Будь ласка, читайте текст після реклами

Нагадаємо, щоденне вживання чаю сприяє зниженню ризику розвитку діабету другого типу вдвічі. Дослідники виявили, що люди, які випивають хоча б одну чашку чорного чаю в день, на 47% менш схильні до розвитку смертельного захворювання, ніж ті, хто ніколи його не п’є або п’є нерегулярно.

Раніше ми повідомляли, що у Львові вперше в історії української медицини виконали спліт-трансплантацію печінки. Донорський орган розділили на дві частини та пересадили хлопчику з Житомирщини, якому виповнився рік та три місяці, та 20-річному мешканцю Львівщини. Ще трьом людям здійснили пересадку серця та нирок. Завдяки рішенню батьків загиблого юнака п’ятеро людей отримали шанс на життя.

Джерело