Дохід Росії від експорту нафти за чотири місяці впав до мінімуму – ЗМІ

Фото: Getty Images Росія заробила 16,7 мільярда доларів США від експорту нафти в червні, що на 1,2% менше, ніж у попередньому місяці, зазначає МЕА

Зниження відбулося через те, що експорт сирої нафти та нафтопродуктів РФ у червні впав до 7,6 мільйона барелів на день.

Доходи РФ від експорту нафти впали до мінімуму з лютого 2024 року на тлі менших обсягів поставок. За останні чотири місяці тільки у лютому доходи Росії були нижчими, ніж у червні. Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на дані Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) в четвер, 11 липня.

Росія заробила 16,7 мільярда доларів США від експорту нафти в червні, що на 1,2% менше, ніж у попередньому місяці, свідчать дані МЕА.

Зниження місячного доходу відбулося через те, що експорт російської сирої нафти та нафтопродуктів у червні впав до 7,6 мільйона барелів на день з 7,7 мільйона барелів на день місяцем раніше.

Середня ціна на нафту в РФ у червні трохи зросла до 70,39 доларів за барель з 70,05 у травні, але вищі ціни не компенсували зниження експортних потоків.

Російські барелі в середньому продовжували торгуватися значно вище “цінової стелі” в 60 доларів, встановленої країнами G7 у відповідь на вторгнення РФ в Україну.

Раніше ми писали, що надходження від продажу нафти й газу РФ зросли приблизно на 41% в річному обчисленні в першому півріччі – до 65,12 мільярда доларів через зростання цін на нафту й ослабленню рубля.

Поставки нафти з РФ упали найбільше з початку великої війни

Джерело