Експорт бензину з РФ скоротився на 31% за місяць – ЗМІ

Фото: Getty Images Росія за квітень скоротила експорт бензину на 31%

Скорочення відвантажень пов’язане здебільшого із введеною з 1 березня 2024 року піврічною забороною на експорт бензину.

РФ за квітень скоротила експорт автобензинів залізничним транспортом на 31% у добовому вираженні в порівнянні з березнем – до 215,29 тис. тонн із 323,16 тис. тонн. Про це свідчать дані джерел у галузі та розрахунки Reuters, передає TheMoscowTimes.

Зазначається, що скорочення відвантажень пов’язане здебільшого із введеною з 1 березня 2024 року піврічною забороною на експорт бензину.

Заборона не поширюється на постачання в рамках міжурядових угод, включно з угодами з державами-членами Євразійсього економічного союзу (Білорусь, Казахстан, Росія, Вірменія та Киргизстан), на паливо, що вивозиться громадянами для особистого користування, а також відвантажується для надання міжнародної гуманітарної допомоги.

У квітні основний обсяг експорту автобензинів припав на Монголію – близько 72 тис. тонн, або 33,4% від сумарних поставок (-1,4% до березня).

Загалом за січень-квітень 2024 року постачання автобензинів залізничним транспортом для експорту через порти та прикордонні переходи РФ в результаті дії ембарго впали на 34% до того ж періоду минулого року, до 1,83 млн тонн.

Раныше ЗМІ писали, що атаки на російські НПЗ на третину обвалили експорт бензину з Росії.

За даними американського Інституту вивчення війни (ISW), атаки українських дронів знизили щотижневу переробку російської нафти до 11-місячного мінімуму. Але такий показник все ще не критичний для економіки Росії. 

Джерело