Як на Вінниччині виявляють та знешкоджують вибухонебезпечні предмети

В офіційному медіацентрі обласної військової адміністрації відбувся брифінг начальника частини піротехнічних робіт, підводного та гуманітарного розмінування Аварійно-рятувального загону спецпризначення ГУ ДСНС України у Вінницькій області Сергія Гайдиша.

Спікер говорив про мінну безпеку та реагування на виявлення вибухонебезпечних предметів на Вінниччині та деокупованих територіях.

Сергій Гайдиш зазначив, що за 2024 рік  – виконано понад 40 залучень (з них 15 – на виявлення сучасних боєприпасів та знищення небезпечних залишків засобів ураження, які були збиті над територією області), виявлено та знищено 294 вибухонебезпечних предметів, розміновано (очищено від ВНП) 2 га території.

З квітня 2022 року особовий склад частини піротехнічних робіт, підводного та гуманітарного розмінування виконує завдання з очищення від вибухонебезпечних предметів деокупованих територій Чернігівської, Харківської та Херсонської областей.

Які першочергові дії населення під час виявлення вибухонебезпечного предмета або предмета схожого на ВНП – дивіться у відео.

 

 

Джерело