Як перестати купувати щось непотрібне, а потім позичати до зарплати

Головна героїня відомого телесеріалу Кері Бредшоу готова була спустити одразу всю зарплату на моделі Manolo Blahnik. Як вона сказала одному зі своїх коханців: «Знаєш, я страждаю на невиліковну форму наркоманії.. Люблю туфлі», інформує gazetapo.lviv.ua.

Коли настала черга платити за квартиру, авторка виявилася на мілині, довелося просити відстрочку у господині. Коли дівчина порахувала свої витрати у компанії подруги Міранди, то жахнулася: «Я витратила 1900 доларів на туфлі, і тепер мені нема де жити».

Керрі справді страждає певною мірою формою наркомані — вона шопоголік, робить імпульсивні покупки. Просто не здатна здорово оцінити свої витрати та спланувати бюджет.

Іноді у всіх нас поселяється Керрі, ми спускаємо гроші в магазині на те, що нам не так вже й потрібно, посміхаємося, отримуємо свою дозу ендорфінів. Але вже дома жахаємося, скільки витратили. Чому так відбувається? І чи можна вилікувати пристрасть до імпульсних покупок?

Чому ми здійснюємо імпульсні покупки

Імпульсивні покупки це витрати в моменті. Тобто ви побачили туфлі своєї мрії, поміряли і відразу купили. Незважаючи на те, що цього місяця ще вносити плату за кредит.

Чому ви не змогли себе стримати? Все просто. Подібним імпульсам схильна людина у стані душевного розладу, сильного стресу. Купівля приносить певну розрядку. Ви отримаєте бажану річ, організм отримує моментальну дозу «гормону задоволення», а тривожні думки на якийсь час відходять на далекий план.

Але тільки на якийсь час. Новий стрес може змусити вас купувати більше непотрібних товарів. І якщо у вас увійде у звичку знімати напругу саме за допомогою шопінгу, є ризик опинитися в борговій ямі.

Як припинити купувати щось непотрібне

Придумайте собі іншу розрядку. Сходіть на спорт, подивіться хороше кіно, сходіть на концерт чи театр, прогуляйтеся. Навчіться відволікатися від неприємних емоцій чимось, крім покупок.

Якщо вам так сподобалися туфлі, які ви поміряли, не купуйте їх одразу. Прийдіть додому, знайдіть таку модель в інтернет-магазині. Подумайте, як вона впишеться у гардероб? Покладіть туфлі в «кошик», почекайте годинку-другу. Поверніться та оцініть передбачувану покупку ще раз. Можливо, ви зрозумієте, що вам вона просто не потрібна.

Не позбавляйте себе такої радості, як імпульсні покупки. Але виділіть на ці витрати окремий бюджет. Для цього заведіть спеціальну карту і покладіть ту суму, яку готові витратити на марні, але ті що дарують ендорфіни, речі. Без шкоди бюджету.

Найкраще навіть не карту мати під рукою, а готівку. Так ви наочно бачитимете і відчуватимете свої витрати. Це допоможе контролювати себе.

Джерело