Як побороти марнотратство, коли хочеться себе побавити за хорошу роботу

Після виконання добре зробленої роботи кожній людині потрібно вміти себе заохочувати. Чудово, коли є люди, які високо цінують результати вашої праці. Однак себе хвалити теж потрібно вміти. Похвала може бути у вигляді покупок. Нічого поганого в тому, що ви самі собі зробите подарунок, немає, але витрачати занадто великі грошові суми теж не варто, інформує gazetapo.lviv.ua.

Плануйте свій бюджет

Найкраще записувати всі свої витрати. В такому разі ви завжди будете знати, куди витрачаються зароблені кошти. Заведіть для цієї мети спеціальний блокнот або зошит. Розпишіть всі свої витрати за категоріями. Наприклад: їжа, навчання, розваги, транспорт і так далі. Визначте, скільки вам потрібно на місяць на кожну категорію. Найголовніше — це не брати з однієї категорії на іншу. Також необхідно відкладати деяку суму грошей на непередбачені витрати. Коли ви захочете себе чимось побавити, то буде дуже легко відстежити, яку суму ви зможете на це виділити. Таким чином ви не вийдете за рамки свого бюджету.

Купуйте товари або продукти, виходячи зі своїх реальних потреб

Ви спланували свій бюджет і у вас є деяка сума, яку можна витратити на щось приємне. Тепер найголовніше — це визначитися з тим, що ці товари або продукти вам дійсно необхідні. У жодному разі не варто витрачати гроші на непотрібні речі. Перед покупкою задайте собі питання: а ви дійсно цього хочете? Завдяки такому способу ви не будете безцільно витрачати свої гроші.

Не робіть те, що престижно, лише заради того, щоб оцінити свою роботу

У наші дні існує величезна кількість людей, які винагороджують себе лише тому, що це престижно. У чому полягає мета самонагороди? Ви оцінюєте і дякуєте собі за досконалу роботу. Ви це робите тільки для себе, а не для інших. Не варто себе нагороджувати лише заради слідування популярним традиціям. Ви ніколи не зможете повністю задовольнити очікування інших людей, а отже, не отримаєте ніякого морального задоволення.

Запитайте себе про важливість винагороди

Чи варто завжди заохочувати себе за добре зроблену роботу? Наскільки це важливо для вас? Нагорода — бажана мета? Чи не є вона нав'язуванням чужої думки? Дайте відповідь чесно на всі питання. Чи варта ця нагорода того, щоб постраждав ваш бюджет? Оцінка ваших можливостей дозволить прийняти правильне рішення. В іншому разі може виникнути ситуація, коли винагорода принесе вам більше проблем, ніж позитивних емоцій.

Винагорода пов'язана не тільки з грошима

Якщо ви так не вважаєте, то пора переглянути вашу думку. Нагорода — це не тільки дії, які пов'язані з фінансовими витратами. Є безліч інших варіантів зробити собі приємно. Ви можете подивитися цікавий фільм, який завжди відкладали через брак часу, або зустрітися з друзями. У кожного з нас є цікаві ідеї для самонагороди. Варто лише прислухатися до себе.

На закінчення

Заохочувати за добре зроблену роботу себе, звичайно, потрібно. Але імпульсивних покупок, які спустошують ваш бюджет, краще все-таки уникати.

Джерело