Як знайти аптеку, яка відпускає доступні ліки? – Роз’яснення НСЗУ

Програма “Доступні ліки” працює для того, щоб у людей з хронічними захворюваннями був безперебійний доступ до життєво необхідних ліків.

Як зазначають у НСЗУ Національна служба здоров’я України, нині програма включає ліки проти серцево-судинних захворювань, діабету, розладів психіки та поведінки, епілепсії, знеболювальні для паліативних пацієнтів, хвороби Паркінсона, а також імуносупресивні препарати.

Ці ліки можна отримати безоплатно або з частковою доплатою у аптеках із договором із НСЗУ.

Є різні способи знайти аптеку, яка має договір із НСЗУ:

Контакт-центр НСЗУ

Зателефонуйте за номером 16-77. Оператор підкаже адресу та контакти найближчої до вас аптеки із договором за потрібним вам напрямом.

Електронна карта місць відпуску лікарських засобів за еРецептом

На сайті НСЗУ є аналітична панель (дашборд) “Електронна карта місць відпуску лікарських засобів за еРецептом”. На дашборді можна самостійно переглянути актуальну інформацію про аптеки-учасниці програми “Доступні ліки” по всій Україні: адреси, телефони і напрями програми реімбурсації, за якими можна погасити е-рецепт на “Доступні ліки”. Достатньо обрати у фільтрах пошуку ваше місто, напрям програми реімбурсації і на карті залишиться інформація, яка відповідає обраним критеріям.

Чат-бот “Спитай Гриця”

Ліки Контроль  розробила зручний чат-бот “Спитай Гриця, який допомагає швидко знайти інформацію про препарати, що покриваються реімбурсацією, та аптеки, де їх можна отримати. 

Чатбот доступний у:

  • Viber 
  • Telegram @SpytaiGrytsia_bot.

Окрім цього аптеку, яка відпускає ліки за програмою реімбурсації, можна впізнати за наліпкою на вході “Тут є “Доступні ліки” або “Тут є “Доступні ліки” + інсуліни”

У НСЗУ нагадують, що отримати ліки за Програмою реімбурсації можна за електронним рецептом від лікаря.

Детальніше за посиланням.

Піклуйтеся про своє здоров’я та завчасно звертайтесь до лікаря за повторним електронним рецептом, до того як ліки закінчаться.

Більше про програму у посібнику “Гід по програмі “Доступні ліки”. Завантажити його можна за посиланням.

Джерело