Євросоюз введе на китайські електромобілі мита до 38%

Фото: Unsplash Європа запровадить 38% мита на електромобілі з Китаю

Індивідуальні мита на електромобілі BYD становитимуть 17,4%, Geely – 20% і SAIC – 38,1%.

Європейський Союз у липні запровадить додаткові мита на електромобілі з Китаю на рівні 38,1%, що призведе до збільшення вартості продажу автомобілів в Європі для компаній від китайської BYD  до Tesla. Про це пише Bloomberg в середу, 12 червня.   ЄС офіційно повідомив автовиробників, включаючи BYD, Geely  SAIC, про мита, які повинні бути введені приблизно 4 липня. Індивідуальні мита на BYD становитимуть 17,4%, Geely – 20% і SAIC – 38,1%.

Виробник електромобілів у Китаї – Tesla – може отримати індивідуально розраховану ставку мита на остаточному етапі, коли пройде перевірку.

“Наша мета – відновити рівні умови і забезпечити, щоб європейський ринок залишався відкритим для виробників електромобілів з Китаю, за умови, що вони діють за глобально погодженими правилами торгівлі”, – сказав віцепрезидент Європейської комісії Валдіс Домбровскіс.

Як зазначає видання, китайські виробники електромобілів все більш агресивно просуваються в Європу на тлі внутрішньої цінової війни та багаторічного лідерства в цій технології.   Китай у відповідь погрожує заходами в сільському господарстві, авіації та автомобілях з великими двигунами. Наразі в КНР вже розпочали розслідування щодо деяких видів європейського алкоголю.

Нагадаємо, в Європі зменшується попит на бензинові та дизельні автомобілі. Тим часом в Україні за місяць подвоївся попит на електромобілі.

Джерело