Кабмін затвердив план Ukraine Facility на €50 млрд

Фото: Getty Images Україна отримає перший транш від ЄС вже у березні

План містить структурні реформи, яким відповідають понад 100 квартальних індикаторів, зазначив Денис Шмигаль.

Уряд України затвердив план для Ukraine Facility. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль у Telegram в понеділок, 18 березня.

За його словами, план є основою для надання фінансової підтримки ЄС в рамках програми, яка розрахована на чотири роки і має загальний обсяг 50 млрд євро.

“План містить структурні реформи, яким відповідають понад 100 квартальних індикаторів. Це європейські підходи до реформи державного управління, до боротьби з корупцією, до економічних і секторальних реформ у різних галузях: від енергетики до аграрної галузі. Крім того, у документі прописані наскрізні напрями, як “зелений перехід”, цифровізація, євроінтеграція” – написав Шмигаль.

Прем’єр зазначив, що план розроблявся спільно з європейськими партнерами, щоб посилити Україну і наблизити членство в ЄС.

“Найближчим часом ми передамо його на розгляд Єврокомісії. Завдяки реалізації реформ плану для Ukraine Facility Україна зможе отримати близько 16 млрд цього року”, – додав він.

Нагадаємо, 1 лютого лідери ЄС на саміті у Брюсселі погодили програму підтримки України на 50 млрд євро під назвою Ukraine Facility. Вона розрахована на період 2024-2027 рр.

Передбачається, що надходження фінансування за Ukraine Facility залежатиме від виконання Києвом Плану України.

Джерело