Карантин через спалах гепатиту А буде? МОЗ вніс ясність

Карантин через спалах гепатиту А буде? МОЗ вніс ясність

Соцмережі ширять фейк щодо запровадження карантину фото: МОЗ

Наразі спалах гепатиту А зафіксовано лише на Вінниччині

Інтернет-мережею шириться фейк щодо запровадження карантину через спалах гепатиту А. У міністерстві охорони здоров’я переконують, що це фейк та частина ворожої ІПСО.

Будь ласка, читайте текст після реклами

«У разі виявлення спалахів захворювання МОЗ повідомить про це на офіційному сайті відомства та сторінках у соціальних мережах», – йдеться в повідомленні.

Також зазначається, що у 2022 році в Україні було зареєстровано 281 випадок гепатиту А. За дев’ять місяців цього року зареєстровано 314 випадків захворювання.

Будь ласка, читайте текст після реклами

Наразі спалах гепатиту А зафіксовано лише на Вінниччині. Там тривають посилені протиепідемічні заходи.

«Гепатит А постійно реєструється на території України. Найчастішою причиною є порушення санітарно-гігієнічних норм: погано вимиті руки, використання чи вживання забрудненої води. Людина може інфікуватися, якщо вип’є заражену воду або з’їсть продукти, які готував хворий», – кажуть в міністерстві.

Українців закликають довіряти виключно офіційним джерелам інформації та не поширювати неправдиву інформацію.

Гепатит А (застарілі назви: хвороба Боткіна, інфекційний гепатит, епідемічний гепатит) – гостра інфекційна хвороба з ураженням печінки, яка передається фекально-оральним механізмом. Хвороба поширена в усіх країнах світу. Але через наявність високоефективної вакцини у багатьох країнах розвиненої медицини захворюваність зведена практично нанівець. 

У багатьох випадках захворювання перебігає майже або зовсім безсимптомно, особливо у дітей та молодих людей. Інкубаційний період складає від двох до шести тижнів. Якщо симптоми з’являються, вони, як правило, зберігаються протягом 1-4 тижнів у неускладнених випадках. Спостерігають нетривалу гарячку у перші три дні хвороби, слабкість, зниження апетиту, жовтяницю, в тяжких випадках – може бути блювання, біль у животі. Гостра печінкова недостатність виникає казуїстично серед людей з фоновими тяжкими хворобами.

Нагадаємо, що нещодавно спалах Гепатиту А стався на Вінниччині. Станом на 1 листопада в області зареєстровано 247 повідомлень про хворих. У 207 випадках захворювання підтверджено лабораторно. У медустановах області перебувають 120 пацієнтів (серед них 20 дітей).

Будь ласка, читайте текст після реклами

Також хворих на гепатит А зафіксовано на Івано-Франківщині.

Читайте також інтерв’ю: Інфекціоніст Федір Лапій про спалах гепатиту А: Досі важко сказати, чому саме Вінниця 
Джерело