Китайська мудрість про те, як стати майстром будь-якої справи

Китай часто асоціюється з майстерністю, особливо у бойових мистецтвах, як це зображено у старих фільмах. Китайці вважаються терплячими, акуратними, відповідальними і мають сильну волю, що є ключовими якостями для досягнення майстерності. Такий образ китайця, як символу майстерності, глибоко укорінений, інформує gazetapo.lviv.ua.

Дізнаймося більше про їхній підхід і секрети майстерності з їхніх мудрих уроків.

"Поразка — мати успіху. Не зіпсувавши справи, майстром не станеш".

А тепер пригадайте шкільну систему освіти. Де кожна помилка — це завжди ганьба, покарання, приниження. Ніхто у школі не хоче помилятися. І ми це вбираємо роками. І вже у дорослому житті, частково саме тому ми боїмося помилятися. А як із таким підходом можна стати майстром?

Навіть щось почати, це вже лячно. Адже ми боїмося помилятися. Сісти на дієту? А що як не вийде? Відкрити свій бізнес? А що як не вийде? І така відповідь у нас на все. Тому багато людей сидять, і навіть не намагаються робити щось зі своїм життям. Вони перебувають у застиглому стані через страх помилки.

Але саме протилежне радить китайська мудрість. Потрібно помилятися, без помилок не стати майстром. Неможливо відразу зробити все правильно. Щоб зробити успішний бізнес, потрібно спочатку зробити хоча б якийсь. Потрібно п'ять разів прогоріти, щоб намацати правильний напрямок. Щоб схуднути, потрібно десять разів зірватися з дієти.

Для нас це звучить як дурість, але будь-яка людина, яка досягла успіху, вам скаже те саме. Вона скаже, щоб без помилок не буде успіху, ви не станете майстром. Помилятися потрібно, програвати потрібно. Це називається — процес навчання. Це не школа, де відповідь є у параграфі підручника. І досить один раз прочитати, щоб дати точну відповідь.

Життя у сотні разів складніше. Тому навіть якщо ви дізналися всю необхідну інформацію, все одно цього буде недостатньо, щоб стати майстром. Адже часи змінюються, люди різні і таке інше. Це ми про те, що змінних багато, і вони постійно змінюються. Це не два плюс два, які все життя були такими. Ні, той самий бізнес. Вчора було популярне продавати диски, а сьогодні вони нікому не потрібні.

Так і в будь-якій справі. Якщо ви хочете стати майстром. Якщо ви хочете досягти успіху. То вам просто потрібно полюбити помилки. Полюбити провали. І знати, що вам для успіху знадобиться багато років. Будь-який майстер, це та людина, яка займається своєю справою від п'яти років, не менше.

Ось такий універсальний рецепт успіху від китайців.

Джерело