Ілюстративне фото
У прямому ефірі телемарафону «Єдині новини» військовий експерт полковник Петро Черник торкнувся в тому числі й питання російської протиповітряної оборони.
— Протиповітряну оборону росії не можна ігнорувати, вона доволі робоча, — переконаний офіцер. — Прикритий весь Крим. Крим — це найбільша воєнна зона, яка існує взагалі на планеті Земля. І хочу підкреслити, що в частині протиповітряної оборони Крим краще захищений. Може, не захищений, а більш насичений зенітними ракетними комплексами. У першу чергу С-400, котрі в них на цю хвилину вважаються найкращими. Ми маємо вже певні прецеденти й результати завдавання ударів і по тих самих С-400, але, якщо тільки по цій установці пройтися, то їх виготовлено більше ніж 560 одиниць. Це неймовірно багато, це дуже багато. І щоб це за методичною рутиною перебити, потрібно неймовірно багато часу. Плюс противник також навчається, не можна його недооцінювати. Вони вивчають наші польотні алгоритми — у першу чергу наших крилатих ракет. Маємо вже зафіксовані удари MGM-140 ATACMS — от балістика, до речі, якби, крім авіації більше з’являлося балістики! Все, що йде на крилі — це дозвукові швидкості, у межах 1000 кілометрів — це набагато легше збивати. Все, що балістика — це 5000 км + — це дуже важко збивати. Американці мають ATACMSів на складах у межах від 2 до 4 тисяч, залежно, в якому вони стані. От якби такої зброї з’явилося суттєво більше…
Аналітик також розповів про один маленький історичний епізод. В Іраку американці за півтора місяця застосували понад 600 ракет такого типу. А були дні, коли відстрілювалося від 20 до 100 ракет ATACMS.
— Ми ж розуміємо, що армія Іраку того часу, початку нульових, не співмірна навіть із теперішньою російською армією, — пояснює Петро Черник. — От у поєднанні «ATACMS і багато авіації» — дійсно можна пришвидшити принаймні обвалювання, скажімо, південного плацдарму за кілька тижнів щоденної роботи. Але все впирається в кількість.
Олексій Тригуб
Кореспондент АрміяInform
Залиште відповідь