Куди можна заховати гроші в квартирі, щоб захистити їх від злодіїв та де не потрібно зберігати готівку

Зломщики розкрили мою квартиру. Я стояв шокований на порозі, оглядаючи безлад: м'які меблі розпороти, книги розкидані, а посеред кухні лежала розбита банка з варенням — та сама, в якій я свого часу сховав заначку на чорний день, радіючи власній винахідливості.

Як з'ясувалося пізніше в бесіді зі слідчим, багато затишних місць, що здаються нам оригінальними, перевіряються злодіями в першу чергу. Але саме знання цього факту може дозволити зберегти накопичення і вберегти житло від розгрому, інформує gazetapo.lviv.ua.

Зрозуміло, що краще великі суми вдома не зберігати. Набагато розумніше віднести гроші в банк, де вони будуть не тільки перебувати в безпеці, але і приносити дохід. Однак трапляються ситуації, коли потрібно перетримати велику суму саме вдома.

Де злодії будуть шукати в першу чергу

Це тільки вам здається, що морозилка або зливний бачок в туалеті — місце, куди зловмисники заглянуть в останню чергу. Насправді все навпаки.

Насамперед злодії обшукують спальню — комоди, платтяні шафи, промацують матрац і подушки. Можуть витрусити землю з квіткового горщика, простукати ламінат. Крім того, під підозру потрапляє і все, що висить на стінах — килими, картини, дзеркала.

На кухні злодії перевіряють банки з сипучими продуктами, холодильник і морозильну камеру, духову шафу і мікрохвильовку, а також відро для сміття.

Бачки, шафи, банки, контейнери, книги — ні

Не здумайте ховати гроші за вентиляційну решітку: Михайло Булгаков давно всім розповів про цю схованку в романі "Майстер і Маргарита".

У санвузлах злодії оглядають зливний бачок, простір під раковиною і ванною, за дзеркалом, а також обшарюють баночки й пляшечки з косметичними засобами.

Погана ідея і заховати гроші в книгах, навіть якщо їх дуже багато. Проглядаються вони дуже швидко. Те ж саме стосується і компакт-дисків.

Заглибившись в пошуки, злодії можуть почати розкривати дорогу техніку — телевізор, приставку, комп'ютер тощо.

Куди можна заховати гроші

Перш ніж задуматися про пристрій схованки, прикиньте, як часто вам самим доведеться лізти за своєю заначкою. Нерозумно відсувати важку шафу раз в два тижні перед походом за продуктами. Природно, якщо ваша заначка призначена для далекого майбутнього, то є сенс мати таку важкодоступну схованку.

Головне правило при виборі затишного місця — неочевидність. Встаньте в центрі кімнати, озирніться. Навколо вас дуже багато поверхонь і предметів — практично в кожній насправді можна зробити схованку:

  • Карниз всередині порожнистий, туди запросто поміститься згорнута трубочкою пачка купюр.
  • У верхній і нижній грані міжкімнатних дверей можна висвердлити отвори під купюри.
  • Порожнини всередині будь-яких стелажів, стінок, підвіконь — хороші місця, якщо ви ці порожнини придумали самі. Злодії не зможуть перевірити кожну грань кожного предмета меблів, тим більше якщо не знати, де шукати.

Як запобігти розгром в квартирі

У хорошої схованки є і зворотна сторона. Уявіть, що ви поїхали у відпустку, злодії про це знають. Отже, поспішати їм нікуди і вони готові шукати до останнього.

Грамотно заховану заначку зловмисники, можливо, і не знайдуть, але обшукувати будуть досконально — розламають меблі, вивалять весь одяг з шаф на підлогу, висиплють банки з сипучими продуктами на кухні, віддеруть плінтуси. Все, що ви ховали і відкладали, вам в підсумку доведеться витратити на ремонт.

Однак такого результату подій можна уникнути. Розділіть гроші на дві, а краще три частини. Основну суму сховайте надійніше. Меншу частину покладіть в легкодоступне для злодіїв місце. Скажімо, між одягом в шафі.

Зробіть фальшивий тайник, який легко знайти і не шкода втратити.

Його обшукуватимуть одним з перших. Вашу псевдозаначку знайдуть, подумають, що це і є всі заощадження, що зберігаються вдома. Максимум, що ви втратите, — ці кілька тисяч і щось з цифрової техніки, яку легко забрати і продати.

Встановіть вдома невеликий сейф. Компактна модель коштує небагато. Покладіть в нього меншу частину грошей, а сам сейф сховайте в тій же шафі. Для більшої переконливості прикрутіть сейф до стінки шафи, щоб злодіям було цікаво його віддирати.

Розкривати металевий контейнер злодії на місці навряд чи будуть, просто заберуть з собою. А навіть якщо і розкриють, задовольняться знайденим.

Як захиститися від злодіїв

Охорона

У всіх великих містах є служби швидкого реагування: в квартирі встановлюється магнітний датчик, який потрібно деактивувати, коли повертаєтеся додому. Якщо датчик не деактивований за якийсь час, в квартиру виїжджають озброєні охоронці. Вже сама наявність охоронної системи може відлякати злодіїв.

Камера безпеки

Встановіть в квартирі інтернет-камеру. Цей пристрій відсилає вам на смартфон повідомлення, якщо засікає рух. Якщо злодії увійдуть в квартиру, ви про це відразу дізнаєтеся.

Сусіди

Має сенс знати сусідів по сходовій клітці і бути з ними в нормальних відносинах. Ключі їм на час відпустки віддавати не варто, але попередити про відпустку має сенс.

Друзі

А ось близьким друзям варто дати запасний комплект ключів, щоб в разі чого можна було зателефонувати їм і попросити приїхати з нарядом поліції.

Джерело