Лікування інсульту та інфаркту: які послуги українці отримають безкоштовно

Лікування інсульту та інфаркту: які послуги українці отримають безкоштовно

У поточному році безкоштовну допомогу отримали майже 100 тис українців фото з відкритих джерел

Українцям не потрібно доплачувати за ліки чи обстеження 

Усі медичні заклади, які уклали договір з Національною службою здоров’я (НСЗУ), надають медпослуги безкоштовно.  Допомога при інсульті та інфаркті є безкоштовною при доставленні бригадою швидкої допомоги, при самозверненні у невідкладному стані або при переведенні з іншої лікарні, йдеться у публікації НСЗУ.

Будь ласка, читайте текст після реклами

Повідомляється, що договір на лікування гострого мозкового інсульту мають 229 медустанов, на лікування гострого інфаркту міокарда – 74 установи. У цих установах пацієнти можуть безкоштовно одержати весь необхідний перелік послуг.

При лікуванні інсульту НСЗУ сплачує медустанові за надану допомогу кожному пацієнтові:

Будь ласка, читайте текст після реклами 131 472 гривні при застосуванні ендоваскулярних втручань; 62 565 гривень при застосуванні тромболітичної терапії; 14 952 гривні за надання допомоги без ендоваскулярних втручань або тромболітичної терапії.

При лікуванні інфаркту медзаклад отримує 43 573 гривні за кожного пацієнта при наданні допомоги з проведенням стентування. Якщо стентування не проводилося, НСЗУ оплачує 25 261 гривню за надану медичну допомогу – у вартість включено необхідні лабораторні та інструментальні обстеження, лікування, всі необхідні ліки та медвироби.

Безкоштовними є послуги:

діагностика (КТ, МРТ, ангіографія, лабораторні дослідження); проведення тромболітичної терапії (при інсульті); стентування (при інфаркті); цілодобовий моніторинг стану пацієнта у реанімації; медична реабілітація у гострому періоді; лікарські засоби з Національного переліку основних лікарських засобів та витратні матеріали; ліки та медичні засоби, що закуповуються централізовано на кошти бюджету (наприклад, стенти); харчування у стаціонарних умовах.

В НСЗУ додали, що у поточному році безкоштовну допомогу при гострому мозковому інсульті отримали 78 865 пацієнтів, при гострому інфаркті міокарда – 21 033. Загалом лікарням було виплачено понад 2,22 млрд. гривень.

Нагадаємо, електронне направлення є умовою отримання пацієнтом безкоштовних планових консультацій у вузькопрофільних фахівців, або інструментальних обстежень та аналізів, або послуг з реабілітації тощо. Але є випадки, коли до вузькопрофільних фахівців можна звернутись безпосередньо і НСЗУ сплатить такий візит за пацієнта.

Джерело