Мінекономіки оцінило зростання ВВП за два місяці

Фото: Getty Images На зростання ВВП впливає робота українського морського коридору

В уряді очікують на стійке зростання української економіки за підсумками всього першого кварталу.

Реальне зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) України за перші два місяці 2024 року склало 3,6% у порівняні з аналогічним періодом минулого року. Про це повідомила перший віцепрем’єр – міністр економіки Юлія Свириденко у Facebook у неділю, 17 березня.

“Економіка продовжує демонструвати відновлювальне зростання. У січні-лютому ми оцінюємо зростання ВВП на рівні 3,6% порівняно з аналогічним періодом минулого року”, – написала вона.

За словами Свириденко, цьому сприяли кілька чинників, зокрема, інвестиційний попит, сприятливі погодні умови для будівельних робіт, експорт сільськогосподарської продукції, робота українського морського коридору, розширення виробничих потужностей у сфері видобувної промисловості та стабільність в енергетиці.

“Завдяки позитивним показникам у ключових галузях економіки очікуємо стійке зростання за підсумками всього першого кварталу”, – додала перший віцепрем’єр.

Нагадаємо, у 2023 році показник ВВП в Україні зріс на 5,6%. А у 2024 році Кабінет міністрів розраховує на зростання економіки на 5%.

У МВФ заявили, що Україна “заслужила” $42 млрд

Джерело