Мінфін попередив про загрозу “дірки” в бюджеті на $29 млрд

Фото: УНІАН Міністр фінансів Сергій Марченко

Сергій Марченко наголошує: без підтримки партнерів в Україні може виникнути проблема з бюджетом, що відіб’ється і на країнах ЄС.

Економічна криза може чекати Україну в 2024 році без фінансової підтримки з боку країн-партнерів. Зокрема, в бюджеті може утворитися “дірка” на суму близько 29 мільярдів доларів. Про це заявив міністр фінансів України Сергій Марченко, повідомляє Politico.

За його словами, ця майже 30-мільярдна “дірка” в бюджеті України матиме побічні ефекти і для держав ЄС. Україна потребує термінової допомоги та відкрита для реформ, зокрема, в антикорупційній сфері.

“Ми готові до обговорення, але не готові до того, що це може стати причиною затримки надання підтримки Україні. Нам потрібні гроші з початку наступного року”, – зазначив Марченко.

Він додав, що наслідки економічної кризи “будуть дуже, дуже травматичними не тільки для України, а й для всієї Європи”.

“Бо це може мати наслідки і для Європи… у зв’язку з міграцією, через побічний ефект, через величезне зростання цін по всій Європі, особливо на деякі продукти харчування, а також, можливо, знову на нафту і газ “, – пояснив урядовець.

Голова Мінфіну вчергове закликав союзників передати Україні близько 300 мільярдів доларів російських активів, заморожених країнами G7 після початку агресором широкомасштабного вторгнення.

“Для України є законним пріоритетом отримання цих заморожених російських активів для відновлення України”, – наголосив Марченко.

Зазначимо, Світовий банк прогнозує позитивне зростання економіки України на 3,5% цього року на тлі війни з Росією.

МВФ покращив прогноз щодо ВВП України

Джерело