Міноборони розробляє цільові профілі безпеки для військових систем — заступник Міністра

Катерина Черногоренко

Міністерство оборони України хоче запропонувати нове поняття атестації систем у військовій сфері. Відтак, разом із Держспецзв’язком оборонне відомство почало розробляти цільові профілі безпеки для військових систем.

Як передає кореспондент АрміяInform про це повідомила заступниця Міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Катерина Черногоренко, яка представляє Міністерство оборони на Київському міжнародному форумі з кібербезпеки 2024: «Стійкість під час кібервійни».

За словами Катерини Черногоренко, нині війна ведеться не лише у фізичному просторі, але й плацдармом для неї виступає кіберпростір.

«Зараз ми маємо перейти від консервативних систем до нових та релевантних правил щоби ми були більш захищені в цій сфері. В першу чергу ми працюємо на рівні законодавства», — повідомила заступниця Міністра.

На думку Катерини Черногоренко, Міністерство оборони має стати полісімейкером у військовій сфері.

«Ми вже запропонували зміни до законодавства. Ви знаєте про те, що вже проголосовано за проєкт закону №10062, який передбачає покращення роботи реєстру призовників, військовозобов’язаних і резервістів», — розповіла заступниця Міністра.

Також, вона зазначила, що МОУ хотіло би запропонувати нову парадигму атестації систем у військовій сфері.

«Разом із Держспецзв’язком ми вже працюємо над тим, щоби можна було розробляти цільові профілі безпеки для військових систем. Я вважаю, що це революційний крок. Це дозволить наростити нам ті спроможності, щоби гнучко реагувати на всі виклики», — зауважила Катерина Черногоренко.

Як повідомляла АрміяInform, ухвалений парламентом законопроєкт про цифровізацію армії надає Міністерству оборони України можливість посилити кіберзахист та право розміщувати свої ІТ-системи у військових хмарних сховищах країн-членів НАТО.

Світлана Кирган

Кореспондент АрміяInform

Джерело