Молдова не пропускає агропродукцію на одному з пунктів пропуску

Фото: Пресс-служба правительства Молдовы Молдова закрила кордон у Могилеві-Подільському для агропродукції

Замість перекритого ПП Могилів-Подільський – Отач зроблено тимчасовий ПП, але тільки для молока.

Молдова припинила пропускати на в’їзд у пункті пропуску Могилів-Подільський – Отач вантажівки з сільськогосподарською продукцією. Про це повідомила Державна прикордонна служба України в четвер, 16 листопада.   Зазначається, що заборона поширюється на товари груп 1-24 та 44 згідно з УКТ ЗЕД. Це усі види агропродукції (живі тварини та продукти тваринного походження, продукти рослинного походження (зокрема, зерно, чай, овочі тощо), жири та олії, готові харчові продукти, алкогольні та безалкогольні напої і оцет, тютюн та його замінники), а також деревина, вироби з неї та деревне вугілля.   Причиною рішення названо відсутність у вказаному пункті пропуску працівників Національного агентства з безпеки харчових продуктів Молдови.
  Разом з цим у Держприкордонслужбі вказують, що Молдова оголосила про створення тимчасового прикордонного інспекційного пункту Отач – Могилів-Подільський з повноваженнями, аналогічними постійним прикордонним інспекційним постам, але виключно для пропуску товару “свіже пастеризоване молоко”, з режимом роботи з 8:00 до 17:00 з понеділка по пʼятницю.

Нагадаємо, сьогодні словацькі перевізники на годину заблокували пункт перетину кордону з Україною Вишнє Німецьке зі свого боку, висловивши солідарність із польськими протестувальниками.

Вони вимагають від Брюсселя запровадити дозволи на перевезення для українських транспортних засобів, оскільки європейські компанії не можуть з ними конкурувати – це те саме, що вимагають протестувальники на кордоні Польщі з Україною.

Джерело