Морський коридор відновив роботу – ЦТС

Фото: FleetMon Судно Manassa Queen прямує до портів України

Зараз нема сталого графіку роботи коридору в Чорному морі – судна курсують тоді, коли дозволяє безпекова ситуація, пояснили військові.

У Чорному морі знову спостерігається рух кораблів у тимчасовому коридорі з/до портів України. Про це у п’ятницю, 27 жовтня, повідомив Центр транспортних стратегій з посиланням на дані сервісів моніторингу руху суден.

Стверджується, що кораблі не проходили коридором три доби. А тепер відразу чотири судна прямують на вихід з одеських портів – Propus, Iasos, Gloria G і Manassa Queen.

Ще три кораблі зараз йдуть до портів – танкер Mavka, балкер Golden Arrow та судно для перевезення генеральних вантажів Maranta.

У свою чергу керівник об’єднаного пресцентру Оперативного командування Південь Наталія Гуменюк заявила в ефірі телемарафону, що зараз нема сталого графіку роботи коридору в Чорному морі – судна курсують тоді, коли дозволяє безпекова ситуація.

“Тому не треба накручувати ситуацію навколо того, що відбуваються якісь штучні затримання. Дійсно, графіку сталого нема, є можливості, які реалізуються за підтримки Сил оборони”, – пояснила вона.

Нагадаємо, 26 жовтня з’явилася інформація про начебто призупинку коридору в Чорному морі через можливу загрозу з боку Росії. У тому районі активізувалася російська авіація. Росіяни скинули кілька вибухових пристроїв.

Але у той же день в уряді заперечили зупинку коридору, через який вивезли вже понад 1,3 млн тонн різних вантажів, а не лише агропродукції, як це було раніше.

Джерело