МОЗ розповіло, чи загрожує Україні новий штам коронавірусу

МОЗ розповіло, чи загрожує Україні новий штам коронавірусу

Випадків нового штаму вірусу на території України не зареєстровано фото з відкритих джерел

У світі виявили майже 100 тис. захворювань через новий штам коронавірусу 

В Україні наразі не виявлено новий штам коронавірусу – «Pirola». Про це повідомляють у МОЗ. 

Будь ласка, читайте текст після реклами

Новий варіант коронавірусу (BA.2.86) вперше зафіксували в Ізраїлі. Зараз у світі виявили майже 100 тис. спричинених ним випадків захворювання. Йдеться, зокрема, про випадки у Великій Британії, США, ПАР, Швеції, Франції, Португалії, Канаді, Таїланді, Швейцарії та Австралії. В Україні випадків захворювання, викликаних новим штамом, не зареєстровано.

Найпоширеніші симптоми: нежить, головний біль, втома, чхання та біль у горлі та рідше – подразнення очей і висипи.

Будь ласка, читайте текст після реклами

«Ми не виключаємо, що новий варіант коронавірусної інфекції зʼявиться на території України. Враховуючи, що тисячі українців, які вимушено покинули свої домівки через війну, приїжджатимуть або повертатимуться додому з країн, де вже є новий штам», – зазначив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

За словами заступник міністра охорони здоров’я, наразі випадків штаму «Піроли» на території України не зареєстровано, а всі виявлені мутації наразі є довкола штаму «Омікрон».

«Єдиним дієвим способом забезпечення імунітету залишається вакцинація, особливо для людей з хронічними захворюваннями та населення, старше 60 років», – каже Ігор Кузін.

У кожній області спеціалісти центрів контролю та профілактики хвороб продовжать відбирати зразки, лабораторно досліджувати штами та вивчати мутації, які виникають. 

Будь ласка, читайте текст після реклами

Рекомендована вакцинація залишається безоплатною у сімейного лікаря та пунктах щеплень. Людям, які мають ослаблений імунітет чи перебувають у групі ризику важкого перебігу та смерті внаслідок коронавірусної хвороби, необхідно подбати про імунний захист та зробити щеплення.

Загальний рекомендований курс з первинної вакцинації проти Covid-19 – це 3 щеплення. Перший бустер вводять через 5 місяців після первинної вакцинації. Для групи ризику тяжкого перебігу хвороби рекомендовано отримати додатковий бустер, якщо минуло понад 6 місяців від попереднього. Також в Україні дозволена вакцинація проти COVID-19 з 5-річного віку.

Нагадаємо, ВООЗ попередила про новий штам Covid-19, який здатен оминати імунітет. Коронавірус повторно інфікує багатьох людей – в лікарнях вже опинилися сотні тисяч хворих.

Джерело