На Полтавщині засуджено «політексперта», який писав антиукраїнські статті для російських ЗМІ | Кримінал

За публічного обвинувачення Полтавської обласної прокуратури суд виніс вирок жителю Полтави, який співпрацював з аналітичним порталом рф «Фонд стратегічної культури».

Його засуджено до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна за вчинення державної зради, виготовлення і поширення матеріалів, в яких міститься виправдовування збройної агресії рф проти України, заперечення тимчасової окупації частини території України, глорифікація осіб, які здійснюють збройну агресію.

Прокурорами у суді доведено, що із червня 2022 року полтавець на замовлення порталу рф в якості «політичного експерта» за грошову винагороду писав статті. В них дискредитував керівництво держави та ЗСУ.    

Також у своїх матеріалах, що стосувалися ракетних обстрілів об’єктів критичної інфраструктури України, торговельного центру в Кременчуці, житлового будинку в Дніпрі, він надавав цим подіям оцінку, яка вигідна російським кураторам.      

Статті чоловік надсилав представниці порталу через месенджер. Після редагування їх публікували. 

Щоб приховати протиправну діяльність, полтавець писав під псевдонімами.      

За висновком комплексної судової психолого-лінгвістичної експертизи, у текстах містилися висловлювання з ознаками пропаганди антиукраїнського характеру та підтримки дій рф.

До набрання вироком законної сили чоловік перебуватиме під вартою. 

За матеріалами Полтавської обласної прокуратури