На Вінниччині розробляють регіональну Програму розвитку галузі рибного господарства

Сьогодні за участю заступника Начальника ОВА Сергія Здітовецького відбулось засідання робочої групи з розроблення проєкту Програми розвитку рибного господарства у Вінницькій області до 2030 року.

«Згідно листа Державного агентства меліорації та рибного господарства України, який надійшов до Вінницької обласної військової адміністрації, необхідно розробити регіональну програму розвитку галузі рибного господарства із врахуванням специфіки ведення рибного господарства області», – зауважив посадовець.

Для того, щоб визначитись із метою зазначеної Програми та визначити заходи з її реалізації, наказом Начальника обласної військової адміністрації від 11 вересня 2023 року № 1190 було  утворено робочу групу з розроблення проєкту Програми розвитку рибного господарства у Вінницькій області до 2030 року.

Сьогодні в рамках засідання заслухали членів Робочої групи про ті напрацювання,  які у них вже є, щоб почати розробку даної Програми.

«Вінниччина має величезний потенціал для розвитку аквакультури. Практично у кожній громаді є десятки водойм і цей потенціал потрібно використовувати. Наша область визначає розвиток аквакультури як один із пріоритетів продовольчої безпеки», – підкреслив Сергій Здітовецький.

За його словами, Вінницька область була першою в Україні, де запровадили пільгові умови надання водних об’єктів для рибогосподарських потреб на умовах оренди добросовісним орендарям під 3% на 20 років. Це дозволило значно легалізувати такий вид діяльності, збільшити надходження до бюджетів, а також здійснювати контроль за дотриманням умов використання самих водних об’єктів.

«Саме тому розробка відповідної Програми є актуальним питанням і для забезпечення продовольчої безпеки держави, і для належного функціонування рибної галузі»,  – резюмував заступник Начальника ОВА.

  • Фото заступника Начальника ОВА Сергія Здітовецького
  • Фото людей в залі
  • Фото людей в залі
  • Фото людей в залі
  • Фото людей в залі
  • Фото людей в залі
  • Фото людей в залі
  • Фото людей в залі

Джерело