На Вінниччині злочинну групу судитимуть за виготовлення підроблених документів. ФОТО | Кримінал

Прокурорами Вінницької обласної прокуратури до суду скеровано обвинувальний акт за обвинуваченням у підробленні офіційних документів, із залученням до протиправної діяльності неповнолітнього, двом організаторам та п’ятьом членам злочинної організації.

Досудовим розслідуванням встановлено, що двоє громадян України влітку 2023 року утворили та очолили злочинну організацію, члени якої виготовили більше 3800 підроблених офіційних документів (посвідчень водія, посвідок на постійне місце проживання, свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів тощо), що містять незаконно одержані голографічні захисні елементи. 

Заявки на виготовлення фальшивок ділки приймали через месенджери. Ціна одного «документа» коливалася від 6 до 12 тис. грн. 

У ході розслідування доведено отримання членами злочинної організації  майже 6,5 млн грн від збуту підроблених документів, які вони надалі легалізували, у тому числі через криптогаманці. 

Спритники займалися незаконною діяльністю на території Вінницької, Львівської, Одеської, Харківської та Донецької областей, а готові підроблені документи розсилали замовникам поштою по всій території України.

На час слідства до обвинувачених було застосовано запобіжні заходи у виді тримання під вартою з визначенням застави, яку вони внесли, і цілодобового домашнього арешту.

У разі доведення винуватості у скоєнні інкримінованих злочинів перед судом, членам злочинної організації загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років з конфіскацією майна.

За матеріалами Вінницької обласної прокуратури