На Вінниччині юнака-іноземця підозрюють у переправленні українських ухилянтів через кордон | Кримінал Вінничини

За процесуального керівництва Могилів-Подільської окружної прокуратури 18-річному громадянину Республіки Молдова повідомлено про підозру у сприянні незаконному переправленню осіб через державний кордон України, шляхом надання засобів та усунення перешкод, вчинене щодо кількох осіб, за попередньою змовою групою осіб, вчинене з корисливих мотивів.

Слідством установлено, що правопорушник, діючи умисно, сприяв незаконному, поза визначеними пунктами пропуску, переправленню осіб через державний кордон України до Республіки Молдова, за грошову винагороду у розмірі 7000 доларів США.

Чоловік був обізнаний про способи та порядок здійснення охорони державного кордону прикордонниками України та Республіки Молдови, місця дислокацій мобільних підрозділів та розташування їх нарядів.

Узгодивши із організаторами, особи яких наразі встановлюються, час та місце незаконного переправлення 3-х громадян України призовного віку через державний кордон України, він, увечері 31.08.2023 за допомогою надувного човна, переплив з Республіки Молдови річку Дністер до берегової лінії України, де на березі його очікували особи, які мали намір потрапити до Республіки Молдова. Відпливши на човні кілька метрів по річці Дністер в сторону кордону Республіки Молдова чоловіки були викриті співробітниками загону з оперативно-розшукової діяльності головного відділу 24 прикордонного загону та поліцейськими Могилів-Подільського районного відділу поліції, а іноземець затриманий.

Наразі судом задоволено клопотання прокурора про застосування до підозрюваного запобіжного заходу у виді тримання під вартою з визначенням застави у розмірі майже 300 тисяч гривень.

У разі доведення винуватості у скоєнні інкримінованого кримінального правопорушення перед судом, йому загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк до 9 років.

За матеріалами Вінницької обласної прокуратури

Джерело