На Вінниччині поліція повідомила директору підприємства про підозру в екологічному злочині. ФОТО | Кримінал Вінничини

52-річному підозрюваному загрожує обмеження волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на той самий строк.

Нагадаємо: 29 листопада 2021 року до поліції від працівників ДСНС надійшло повідомлення, що на території хімскладів одного з немирівських підприємств на залізничній колії сталась розгерметизація клапана вагона-цистерни з аміаком. Рятувальники провели осадження хмари аміаку, розпиленими струменями води. Поліцейські обмежили рух транспорту і доступ до небезпечної території та разом з ДСНС евакуювали людей з території підприємства й будинків, розташованих поблизу.

За цим фактом слідчі поліції розпочали кримінальне провадження. Під час досудового розслідування правоохоронці призначили ряд експертиз та слідчих дій для встановлення причин виникнення техногенної аварії.

Як повідомив заступник начальника слідчого управління обласного главку поліції Едгар Папікян, за висновками судової комплексної інженерно-механічної експертизи та судової експертизи з охорони праці і безпеки життєдіяльності встановлено, що ковпак арматури на верхньому люку котла цистерни не перебував у закритому положенні. Під час руху цистерни конструкція ковпака була деформована, внаслідок чого відбулась розгерметизація.

Крім цього, слідчі з’ясували, що у підприємства був відсутній спеціальний дозвіл на виконання робіт у вибухопожежонебезпечних та/або пожежонебезпечних зонах. Попри це, керівник фірми уклав договір поставки аміаку та допустив своїх працівників до робіт з підвищеною небезпекою. Таким чином посадовець допустив виникнення техногенної аварії, що виразилась у забрудненні атмосферного повітря аміаком.

За вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 241 (забруднення атмосферного повітря шкідливими речовинами внаслідок порушення спеціальних правил, що створило небезпеку для здоров’я людей) Кримінального кодексу України, генеральному директору агрофірми повідомлено про підозру.

Досудове розслідування триває.

За матеріалами поліції Вінницької області

Джерело