На Вінниччині повідомлено про підозру іноземцю, який переправляв через кордон ухилянтів. ФОТО | Кримінал Вінничини

За процесуального керівництва Вінницької обласної прокуратури повідомлено про підозру громадянину іншої держави в організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України вчинене з корисливих мотивів.

Слідством установлено, що 44-річний іноземець, перебуваючи на території України, володіючи інформацією про способи та порядок здійснення охорони державного кордону України, усвідомлюючи існування обмежень щодо виїзду за кордон військовозобов’язаних громадян на період дії воєнного стану, діючи з корисливих мотивів, організував незаконне переправлення чоловіків призовного віку через державний кордон. До незаконної діяльності залучив знайомого жителя прикордонної зони.

Зловмисник, реалізуючи умисел на організацію незаконного переправлення військовозобов’язаного через державний кордон за 1400 доларів США, в домоволодінні свого знайомого отримав від ухилянта частину незаконної винагороди в розмірі 500 доларів США, 400 з яких передав господарю оселі. Втікачеві надав вказівки щодо перетину кордону, познайомив з «провідником», який мав довести його до кордону з Республікою Молдова в обхід спостережних постів Державної прикордонної служби України.

У ході проведення першочергових слідчо-оперативних заходів, іноземець був викритий та затриманий правоохоронцями.

Слідчим за погодженням з прокурором до суду подано клопотання про застосування до підозрюваного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

За таке правопорушення чоловікові загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк від семи до дев’яти років з конфіскацією майна.

За матеріалами Вінницької обласної прокуратури

Джерело