На Вінниччині ще троє людей підуть під суд за переправлення ухилянтів через кордон | Кримінал Вінничини

За процесуального керівництва Вінницької окружної прокуратури до суду скеровано обвинувальний акт стосовно трьох осіб.

Слідством установлено, що двоє обвинувачених – житель міста Хмільника за попередньою змовою з вінничанкою, будучи обізнаними про порядок виїзду осіб, що підлягають мобілізації за межі території України, під час дії воєнного стану, у період часу з червня 2022 року по лютий 2023 року, своїми порадами, вказівками та наданням засобів сприяли іншому обвинуваченому у підробці офіційних медичних документів. У них зазначалась недостовірна інформація про перебування військовозобов’язаних громадян України на лікуванні у психіатричних закладах різних міст України, у тому числі, які наразі є тимчасово окупованими.

Підроблені документи стали підставою для визнання 16 громадян України призовного віку непридатними для військової служби за результатом проходження ними військово-лікарської комісії, 7 із них  сприяли у незаконному переправленні через державний кордон нашої держави.

Досудове розслідування здійснювалось слідчими слідчого відділу Вінницького районного управління ГУНП у Вінницькій області, оперативний супровід –  СБУ у Вінницькій області.

За вчинення інкримінованого злочину передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк до п’яти років та до семи років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

За матеріалами Вінницької обласної прокуратури

Джерело