На Вінниччині судитимуть матір, яка систематично била маленького сина та тримала його в ланцюгах. ФОТО | Кримінал Вінничини

Днями слідчі Хмільницького районного відділу поліції скерували матеріали кримінального провадження до суду відносно 38-річної жительки району за катування свого малолітнього сина. Слідчі встановили, що матір з метою покарання умисно спричиняла 12-річному сину фізичні страждання. Жінка била хлопчика та мучила.

21 липня цього року до поліції надійшло повідомлення про те, що 38-річна жителька Хмільницького району тривалий час з метою покарання навмисне завдавала своєму малолітньому сину фізичні й моральні страждання шляхом побоїв, мук та інших насильницьких дій.

Під час слідства поліцейські з’ясували, що хлопчик проживає із бабусею, яка доручала онукові виконувати певну домашню роботу по господарству. Однак, на думку малолітнього, така праця йому була не під силу. За відмову у виконанні роботи мати карала хлопчика, після чого він неодноразово залишав місце проживання. Про покарання малолітній нікому не повідомляв, а жінка не зверталась до поліції з приводу розшуку сина, оскільки вдавалось знаходити його самотужки.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 18 липня жінка приїхала до своєї матері та взяла з собою заздалегідь підготовлені ланцюги та навісні замки. Зловмисниця перемотала ноги та руки сина металевим ланцюгом та відвезла його додому, й зачинила у металевій конструкції «літньому душі». Коли жінка їхала на роботу, вона посадила сина у свій автомобіль. На час коли їй було необхідно залишити транспортний засіб, правопорушниця закріпила сина ланцюгами до керма, щоб дитина не втекла. Після повернення додому жінка знову замкнула хлопчика у металевій конструкції.

На ніч мати забрала сина до хати й погодувала, однак спав хлопчик на підлозі, прикутий до труби. Вранці обвинувачена послабила ланцюги, що дало можливість дитині звільнитись та втекти до знайомої у сусіднє село й розповісти про все, що з ним відбулось. Жінка повідомила про подію працівникам відповідних служб.

Зі слів правопорушниці, у такий спосіб вона намагалася «перевиховати» сина, який постійно втікає з дому та відмовляється допомагати по господарству.

Працівники ювенальної превенції та соціальні служби вивчили ситуацію в родині та помістили малолітнього хлопчика до реабілітаційного центру де він наразі і перебуває.

Під час досудового розслідування поліцейські зібрали достатньо доказів та повідомили жінці про підозру у вчинення злочину, передбаченого ст. 127 (Катування) Кримінального кодексу України.

За скоєне їй загрожує до шести років позбавлення волі.

Днями матеріали кримінального провадження з обвинувальним актом скеровано до суду.

За матеріалами поліції Вінницької області

Джерело