На Вінниччині судитимуть посадовицю, яка завдала територіальній громаді збитків на понад 1,7 млн грн | Кримінал Вінничини

Прокурорами Жмеринської окружної прокуратури до суду скеровано обвинувальний акт за обвинуваченням начальника одного з управлінь Жмеринської міської ради Вінницької області у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України (розтрата чужого майна, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене в особливо великих розмірах, в умовах воєнного стану).

Слідством установлено, що між управлінням Жмеринської міської ради та товариством з обмеженою відповідальністю укладено договір на прибирання та підмітання вулиць Жмеринської міської територіальної громади на період березня-листопада 2022 року на суму майже 4 млн грн.

Надалі керівник управління, зловживаючи своїм службовим становищем, підписала акти виконаних робіт за завищеною ціною в обсягах менших ніж передбачено договором.

Унаслідок таких дій Жмеринській територіальній громаді заподіяно матеріальну шкоду у розмірі понад 1 млн 700 тис. грн.

Прокуратурою подано цивільний позов у справі про відшкодування шкоди завданої територіальній громаді на суму збитків.

Обвинувачена, за клопотанням прокурора, відсторонена від займаної посади.

За такий злочин передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.

Досудове розслідування здійснювалося слідчими слідчого відділення Жмеринського РВП ГУНП у Вінницькій області.

За матеріалами Вінницької обласної прокуратури

Джерело