На Вінниччині судитимуть псевдоволонтера, який торгував неіснуючою амуніцію | Кримінал Вінничини

За процесуального керівництва Вінницької обласної прокуратури до суду передано обвинувальний акт стосовно вінничанина, який заволодівав грошовими коштами громадян шляхом обману.

Слідством установлено, що починаючи з березня 2022 року чоловік на власних сторінках у соціальних мережах розміщував публікації про збір коштів на потребу Збройних Сил України, придбання військової амуніції, обладнання та техніки, а також “звіти” про постачання такої допомоги. Тобто таким чином створював собі імідж волонтера.

У подальшому розповсюдження такої інформації в мережі «інтернет» призвело до того, що військовослужбовці та цивільні особи, сприймаючи його як волонтера, почали замовляти амуніцію та обладнання для потреб підрозділів Збройних Сил України. Після вступу в діалог через засоби телекомунікаційного зв’язку підозрюваний обіцяв продати та поставити охочим товари військового призначення. При цьому, отримавши грошові кошти, товар не поставляв та припиняв подальший діалог з покупцями.

Зловмисник встиг завдати збитків військовим та небайдужим громадянам на понад 250 тис. грн.

Санкція ч. 3 ст. 190 КК України (в редакції від 22.11.2018) передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від 3 до 8 років.

За матеріалами Вінницької обласної прокуратури

Джерело