На Вінниччині священника УПЦ (мп) засуджено за активну проросійську агітацію, – прокуратура | Кримінал Вінничини

За публічного обвинувачення прокурорів Вінницької обласної прокуратури священнослужителя УПЦ (мп) засуджено за розповсюдження антиукраїнських матеріалів та заперечення збройної агресії росії. 

Вироком Вінницького районного суду йому призначено покарання – 2 роки позбавлення волі. 

До повномасштабного вторгнення обвинувачений був настоятелем кількох храмів УПЦ (мп) на Вінниччині. Після того, як релігійні громади перейшли до ПЦУ, священник активізував свою проросійську діяльність в інтернет-мережі. 

Прокурор у суді довів, що обвинувачений, достовірно знаючи про заборону російської соціальної мережі «вКонтакте», використовував створений у ній власний акаунт для поширення антиукраїнських матеріалів. 

Переважно це був контент релігійної спрямованості, проросійська пропаганда із закликами до насильницької зміни і захоплення державної влади в Україні та представлення збройної агресії російської федерації як внутрішнього громадянського конфлікту. 

Такі ж матеріали він поширював у створеній ним спільноті «Приход Святых Царственных Мучеников-Страстотерпцев и Блаженной Матроны Московской» в Telegram, дублюючи, зокрема, публікації зі спільноти «Пресс-служба Патриарха Московского и всея Руси». 

Після повідомлення про підозру священник деякий час переховувався від слідства, однак був розшуканий оперативниками регіонального органу безпеки, затриманий та на суд чекав під вартою. 

У суді обвинувачений свою вину визнав, але не розкаявся. 

За матеріалами Вінницької обласної прокуратури

Джерело