Написала брехливу книгу про росію – повідомлено про підозру рашистці з Вінниці | Кримінал Вінничини

За процесуального керівництва Вінницької обласної прокуратури повідомлено про підозру громадянці, яка публічно закликає до повалення конституційного ладу в Україні, здійснює інформаційну діяльність на підтримку держави-агресора, пропагує війну та возвеличує окупантів.

За даними слідства, підозрювана – уродженка Вінниці, яка з 2015 року проживає у москві. Відтоді вона почала працювати з провладними структурами й організаціями та стала членом всеросійської політичної партії «Єдина росія».

Власну проросійську позицію та партійну риторику жінка публічно демонструвала у соцмережах, а також публікувала матеріали на підтримку режиму держави-агресора.

Вона схвалювала анексію російською федерацією Криму, окупацію територій Донецької й Луганської областей у 2014 році, а в 2022-му – Херсонської та Запорізької областей і їх так зване «приєднання» до рф.

Також підозрювана закликала військовослужбовців Збройних Сил України не слухати «пронацистське командування», а скласти зброю перед росією.

У грудні 2022 року прокремлівська активістка провела у москві публічну презентацію своєї книги «Украина как культурное наследие россии: от основание – до краха». У ній підозрювана називає Революцію Гідності в Україні «кривавим переворотом», а державну владу – «неонацистським режимом» та масштабує інші наративи «руського миру».

Цю та іншу протиправну діяльність підозрюваної підтверджують зібрані слідчо-прокурорською групою докази та проведена відповідна експертиза.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюють слідчі Управління СБУ у Вінницькій області.

За матеріалами Вінницької обласної прокуратури

Джерело