Німеччина встановила рекорд з виробництва “зеленої” електроенергії

Фото: Getty Images Перші шість місяців 2024 року електрика з ВІЕ в Німеччині покривала понад половину місячних потреб

Загальний обсяг споживання електроенергії по всій країні склав 261 млрд кВтг, зазначили в BDEW.

Новий піврічний рекорд із виробництва електроенергії з відновлюваних джерел енергії (ВІЕ) – вітру, сонячного світла, біомаси та води було встановлено в Німеччині. Зокрема, в першому півріччі поточного року частка генерації електрики з ВДЕ склала 58%. Про це повідомило агентство dpa з посиланням на оцінки Центру дослідження сонячної енергії та водню федеральної землі Баден-Вюртемберг (ZSW) та Федерального об’єднання підприємств енерго- та водопостачання ( BDEW) в понеділок, 1 липня.

У першому півріччі 2023 року цей показник становив 52%. Загальний обсяг споживання електроенергії по країні склав 261 млрд кВтг – на 0,3 процента менше в річному обчисленні.

Перші шість місяців 2024 року електрика з ВІЕ в Німеччині покривала понад половину місячних потреб, зазначили в BDEW, а з квітня місячна частка становила 59%.

“Особливо фотоелектричні установки генерували значно більше електрики, ніж роком раніше – 37% – багато в чому завдяки рекордному приросту у 2023 році”, – додали в Центрі.

З загалом 58% виробленої з ВДЕ електрики 24% припало на генерацію з вітряної енергії, 14% – на фотоелектричні системи, 9% – на біомасу, 5% – на енергію морського вітру та 1% – на енергію з побутових відходів.

Європа надасть Україні рекордний об’єм електрики

Джерело