НКРЕКП встановила нові граничні ціни на ринку електроенергії

Фото: Pixabay Нові прайс-кепи почнуть діяти з 30 листопада

Регулятор рухається в напрямку лібералізації і врешті-решт до скасування прайс-кепів взагалі, пояснили у НКРЕКП.

Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), встановила нові максимальні граничні ціни електроенергії (прайс-кепи – ред.) на ринках “на добу наперед” (РДН) та внутрішньодобовому ринку (ВДР). Відповідне рішення було ухвалено на засіданні у четвер, 9 листопада.

Зокрема, НКРЕКП розділило добу на чотири часові зони, в яких діятимуть такі граничні ціни на РДН і ВДР:

  • для годин мінімального навантаження (з 23: 00 до 7:00) – 3000 грн/МВт-год;
  • для годин середнього навантаження (з 7:00 до 8:00, з 11:00 до 17:00) – 5600 грн/МВт-год;
  • для годин підвищеного навантаження (з 8:00 до 11:00) – 6900 грн/МВт-год;
  • для максимального навантаження (з 17:00 до 23:00) – 7500 грн/МВт-год.

При цьому прайс-кеп на 22:00-23:00 встановлено на рівні 7500 грн/МВт-год за пропозицією члена комісії Валерія Тарасюка. Спочатку планувалося, що в цей час діятиме прайс-кеп 5600 грн/МВт-год.

За словами Тарасюка, комісія рухається до лібералізації ринку, і “зниження прайс-кепів є неправильним із будь-якого погляду”, зокрема не створює економічних умов для систем збереження енергії. Він звернув увагу, що рівень прайс-кепа в 5600 грн/МВт-год був би суттєво нижчим за нинішній на цей час у 7200 грн/МВт-год.

“Ми маємо бути послідовними, і щоб учасники ринків нас розуміли на майбутнє. Ми рухаємося в напрямку лібералізації і в решті решт до скасування прайс-кепів взагалі”, – сказав Тарасюк і додав, що регулятору потрібно працювати над тим, щоб конкуренція на енергоринку створювала ринкову ціну.

За пропозицією голови НКРЕКП Костянтина Ущаповського комісія погодилася ввести в дію нові прайс-кепи з 30 листопада, щоб дати ринку підготуватися. Раніше планувалося їх ввести з 10 листопада.

Нагадаємо, на поточному тижні президент Володимир Зеленський рекомендував НКРЕКП привести граничні ціни у відповідність. Також регулятору рекомендовали опрацювати питання щодо забезпечення економічних умов для залучення імпорту електричної енергії взимку.

Зеленський увів в дію рішення РНБО про посилення стійкості енергосистеми

Джерело