Новий міністр оборони Нідерландів заявив про підтримку України під час першого візиту у Київ

Міністр оборони новопризначеного уряду Нідерландів Рубен Брекельманс здійснив свій перший робочий візит до України.

Про це повідомило 7 липня Міністерство оборони України.

Під час зустрічі у Києві із заступником міністра оборони України з питань європейської інтеграції Олександром Балануцою та розширеною делегацією Міністерства оборони України Рубен Брекельманс підтвердив непохитну підтримку України.

«Коли ви кажете «дякую» нам за допомогу, ми дякуємо вам у п’ять разів більше. Ви обороняєте не лише свою країну, а свободу та демократію у світі. Ми підтримуватимемо Україну стільки, скільки буде потрібно», — зазначив Рубен Брекельманс.

Під час візиту нідерландська делегація відвідала українське підприємство, що виробляє дрони.

В ході переговорів з українською делегацією, до складу якої входив заступник міністра з питань стратегічних галузей промисловості Сергій Боєв, особливу увагу було приділено питанням технологій як одному зі шляхів підтримки України, який може бути розширений.

«Військові технології розвиваються тому, що українці тестують їх на полі бою та платять за це кров’ю та життями. Ми запрошуємо ініціативно брати участь у розвитку українських підприємств. Потрібно діяти активніше. Поки ми ведемо переговори на політичній арені, на українських цвинтарях більшає кількість прапорів», — наголосив заступник міністра оборони України Олександр Балануца.

Після цього українська та нідерландська делегації, за участю міністрів закордонних справ обох країн Дмитра Кулеби та Каспара Вельдкампа, поклали квіти та вшанували загиблих українських військових біля Стіни пам’яті полеглих захисників.

Сторони також обговорили важливість реформи закупівель, яку впроваджує Міністерство оборони України. Ця ініціатива має на меті зробити процес закупівель прозорішим та відповідним до практик країн НАТО, про що розповів заступник міністра оборони України Дмитро Кліменков.

Він також запросив інвестувати у стратегічну ініціативу розвитку оборонних виробництв України.

«Сьогодні 70% усіх закупівель Міноборони припадає на вітчизняні компанії. Українські зброярні підприємства демонструють значний потенціал і готовність забезпечити потреби оборонного сектору. Запрошуємо до співпраці та інвестицій, аби разом побудувати надійний та інноваційний захист для наших країн», — заявив Дмитро Кліменков.

Заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко поділилася успіхами впровадження цифрових рішень у сфері оборони.

«Резерв+ — це перший мобільний застосунок від Міністерства оборони України. Наступним вже влітку стане застосунок для військових Армія+. Цифрові продукти замінюють старі сталі процеси, бо це вже вимога часу, а не тільки зручність», – додала Катерина Черногоренко.

Українська делегація подякувала Нідерландам за лідерство та участь у коаліціях спроможностей, особливо у коаліції повітряних сил. Було обговорено нагальні потреби у захисті українських міст від ворожих ракет та дронів, досягнуто згоди щодо необхідності посилення співпраці у цьому напрямку.

Як повідомляла АрміяInform, новий прем’єр Нідерландів запевнив у продовженні військової підтримки України.

Джерело