Обсяги допомоги Європи та США для України зрівнялися – дослідження

Фото: Бундесвер Кілька країн Європи оголосили про надання Україні рекордного пакету допомоги

За перші місяці 2024 року європейські країни виділили Києву близько 6 млрд євро допомоги, майже вся – для військових.

Європа за останні місяці практично наздогнала США за обсягом військової підтримки України. Зокрема, Брюссель надав близько 42 млрд євро, а Вашингтон – 43,1 мільярда. Про це свідчать дані нового дослідження Ukraine Support Tracker про допомогу Україні, які регулярно проводить Кільський інститут світової економіки.

“Загалом у січні та лютому 2024 року європейські країни виділили Україні близько 6 мільярдів євро допомоги, майже вся – для військових”, – мовиться в дослідженні.

Німеччина оголосила про свій найбільший за майже рік пакет військової допомоги – 2,4 млрд євро. Туди увійшли і системи протиповітряної оборони, і артилерія калібру 155 мм, боєприпаси тощо.

Швеція також виділила свій найбільший військовий пакет за всю історію – 0,7 мільярда євро. Він містить різноманітне як морське, так і сухопутне військове обладнання.

Загалом станом на 29 лютого донори та ЄС виділили 89,9 млрд євро допомоги на військову, гуманітарну та фінансову підтримку України. З них США – 67 млрд євро. 

З літа 2023 року асигнування Європи стабільно перевищували надходження від США, бо Конгрес більше року не схвалював жодної нової допомоги Україні.

 Інфографіка з показники військової допомоги 

США оголосили пакет військової допомоги Україні

Джерело