Офіс Генпрокурора відстояв у Верховному Суді справедливе покарання для екссудді за державну зраду | Кримінал

Прокурори Офісу Генерального прокурора відстояли у Верховному Суді покарання для колишньої судді, яка була засуджена за державну зраду. Засудженій призначено покарання — 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Прокурори у судах всіх інстанцій довели, що суддя господарського суду АР Крим у 2014 році перейшла на бік ворога. Протягом лютого-грудня 2014 року вона продовжила здійснювати «правосуддя» та виносити рішення за російським правом як суддя незаконно створених на тимчасово окупованій території України судових органів РФ. 

Крім того, в грудні 2014 року засуджену було призначено на посаду судді Арбітражного суду Республіки Крим РФ. На ці «посаді» вона продовжила забезпечення діяльності судової влади на окупованій території України.

Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду погодився з доводами прокурора, що призначене покарання є справедливим заходом примусу для екссудді.

Кримінальне провадження розглянуто в порядку спеціального судового провадження за відсутності обвинуваченого (in absentia).

За матеріалами Офісу Генерального прокуратура України