Пентагон в обхід санкцій закуповував російську нафту – ЗМІ

Фото: АР (архівне фото) Нафта з Росії в обхід санкцій використовується Пентагоном

Точну кількість мазуту російського походження в продукції, яку закуповує Пентагон, визначити не вдалося.

Російська нафта через Туреччину потрапляла на грецький нафтопереробний завод. Уже звідти нафту продавали до Пентагону, попри міжнародні санкції. Про це 14 листопада повідомляє The Washington Post.   Нафтопродукти, що походять із Росії, продовжували надходити на нафтопереробний завод Motor Oil Hellas на березі Егейського моря в Греції.
Маршрут поставок пролягав через нафтосховище в Туреччині, що дозволяло приховати приналежність нафти до РФ. Фактично право власності на продукцію кілька разів переходило з рук у руки, перш ніж вона досягла Греції.   Точну кількість мазуту російського походження в продукції, яку закуповує Пентагон, визначити не вдалося. Ці продукти очищаються з використанням безлічі інгредієнтів, які неможливо відстежити в процесі виробництва.   Також не вдалося встановити, чи був у якийсь момент шляху мазут з Росії перемаркований як такий, що прибув з іншої країни. Документи, що описують походження партії нафти, відомі як сертифікати походження, не є загальнодоступними.   Пентагон підписав з грецьким нафтопереробним заводом нові контракти на суму у майже 1 мільярд доларів відтоді, як заборона США набула чинності в березні минулого року.   Згідно зі звітами про відвантаження, з лютого понад 1 мільйон барелів авіагасу від Motor Oil Hellas також було надіслано державним і корпоративним покупцям в Італії, Франції, Іспанії та Великій Британії.

Агентство оборонної логістики Пентагону заявило, що йому невідомо про те, що паливо з Росії прямує до його грецького постачальника. Воно вважає, що його підрядники, зокрема Motor Oil Hellas, несуть відповідальність за забезпечення дотримання застосовних законів і правил, що стосуються бізнесу з Росією і російськими компаніями і повинні підтвердити своє дотримання таких законів і правил у рамках процесу придбання.   Згідно із санкційними правилами, турецьким підприємствам дозволено приймати російське паливо. Грецький нафтопереробний завод не може цього зробити.

Раніше повідомлялося, що Міністерство фінансів США надіслало компаніям з управління судами повідомлення про 100 суден, які підозрюють у порушенні санкцій проти російської нафти.

Нагадаємо, нафтогазові доходи Росії у жовні зросли до 1,64 трильйона рублів. Це у 2,2 раза більше, ніж у попередньому місяці, і є найвищим місячним показником з квітня 2022 року.

Джерело