Переговори з польськими перевізниками провалились

Фото: Getty Images Заблоковані фури на кордоні з Польщею

Головна вимога перевізників залишається без змін – повернення до системи дозволів для України.

Польські перевізники відкинули спільні пропозиції Єврокомісії, України та Польщі та відмовилися припинити блокування кордону. Про це повідомило Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України у четвер, 16 листопада.

Вказано, що вчора представники відомства спільно з Міністерством інфраструктури Польщі та Директоратом Єврокомісії з питань транспорту та мобільності провели перемовини на пункті пропуску Дорогуськ.

“У результаті перемовин сторони напрацювали спільні рішення та запропонували їх польським протестувальникам. Останні пропозиції не погодили”, – йдеться в повідомленні.

Зазначено, що ключова вимога протестувальників – це повернення до системи дозволів для України. Але ця вимога виконана бути не може, про що заявила українська сторона, а в Директораті Єврокомісії наголосили, що таке питання не може бути предметом цієї зустрічі. Угода про лібералізацію вантажних перевезень між Україною та ЄС буде діяти щонайменше до 30 червня наступного року.

Як відомо, 6 листопада на польсько-українському кордоні розпочався страйк польських перевізників. За кілька днів зібралися черги на десятки кілометрів, у яких стоять тисячі вантажівок.

Сьогодні ЗМІ повідомили, що Польщі загрожує покарання від ЄС за блокування кордону України.

Джерело