Підприємці діляться найгіршими порадами про бізнес, які вони отримували

"50 порад підприємцям — початківцям", "100+ ідей для розвитку вашої справи", "мільйон і одна рекомендація бізнес-гуру", — приблизно так виглядають заголовки видань, які можна часто зустріти на полицях книгарень. У більшості випадків вони містять одні й ті ж тези, які, за задумом авторів, повинні допомогти молодим підприємцям. Ці рекомендації не блищать новизною і оригінальністю. Більш того, виникає питання: якщо вони настільки зрозумілі і прості, то чому кожен день в світі прогорають стартапи і розоряються компанії? Можливо, це пов'язано з тим, що автори таких книг далекі від ринку, а їх знання про бізнес обмежуються теорією або добіркою цитат успішних практиків, взятої з інтернету, інформує gazetapo.lviv.ua.

В нашій добірці фігурують топ-менеджери не старше 45 років. Кожен з них розповів про найгіршу ділову пораду, яку він чув у своєму житті. Їх слова йдуть врозріз зі стереотипами, якими рясніють дилетантські книги.

"Успіх у бізнесі визначається грошима"

Крістофер Джонс з маркетингового агентства LSEO зазначає, що для багатьох людей основним індикатором успіху в бізнесі є гроші, тоді як суть підприємництва полягає в служінні іншим людям. За його словами, прибуток — це важлива частина бізнесу, проте вона повинна відійти на другий план в порівнянні з бажанням приносити користь. Тому для Джонса найгіршою є порада про те, що гроші — понад усе.

"Прагніть до швидкого зростання"

На думку засновника технологічної компанії Ebm, молоді підприємці зачаровані ідеєю того, що їх бізнес може розвиватися стрімкими темпами. При цьому Менгерт підкреслює: багато людей йдуть до успіху протягом багатьох років. Вони досягають вершин, тому що нікуди не поспішають і поступово збільшують свій досвід. Бізнесмен вважає важливим якомога довше залишатися на початковому етапі — це дозволить створити платформу для майбутніх перемог.

"Займайтеся тим, що вам подобається"

Джефф Кінен зазначає: багато бізнес-тренерів наполягають на тому, щоб їхні підопічні займалися тим, що їм подобається. При цьому представник маркетингового агентства LeadsRx підкреслює: "ринок не піклується про те, що ви любите, для нього важливо те, що любить аудиторія". У зв'язку з цим молодим підприємцям потрібно знайти ту нішу, яка актуальна для ринку, а вже в ній — відшукати те, що сподобається вам. Кінен підкреслює, що забагато людей йдуть за своїми захопленнями, не оцінюючи їх бізнес-потенціал.

"Будь завжди першим"

На думку Атанасіо, в бізнесі неможливо завжди досягати успіху. Якщо ви будуєте довгострокові партнерські відносини, то необхідно вміти йти на поступки. Від підприємця, який хоче за всяку ціну вигравати при укладанні кожної угоди, рано чи пізно відвернуться колеги по бізнесу. Атанасіо вважає, що іноді варто програти, щоб на довгій дистанції отримати вигоду.

"Продати можна все що завгодно"

Публіцист Крістін Маркет підкреслює: "щоб стати успішним власником бізнесу, необхідно розробити продукт або послугу, яку люди дійсно захочуть купити". Невірно вважати, що ринок прийме будь-яку вашу ідею. Перш ніж починати продажі, варто провести тести і подивитися, як споживачі реагують на ваш товар. Якщо спробувати завоювати ринок без попередньої підготовки, то можна зазнати невдачі.

"Ви здатні на все"

"Така порада хороша для учня початкової школи, але вона абсолютно не підходить дорослій людині", — вважає інтернет-маркетолог Брайс Велкер. На його думку, правда полягає в тому, що кожен з нас в певному віці має обмежений набір знань і досвіду. Для отримання нових потрібен час, якого для конкретної мети може не вистачити. У цій ситуації краще зосередитися на тому, в чому ви найкраще розбираєтеся, і розвиватися в цьому напрямку.

"Робіть все самі"

Для засновника WPBeginner Сайеда Балхі найгірша порада в його житті звучала так: "керуйте самостійно всіма процесами у своїй компанії". На думку підприємця, жоден бізнесмен не здатний контролювати все, що відбувається в організації. Якщо він витратить на це сили, то одного разу все одно допустить помилку. Щоб цього уникнути, необхідно наймати компетентних співробітників, делегувати їм повноваження і займатися тим, що виходить найкраще.

"Не буває поганої реклами"

На думку Вільямс, пройшли ті часи, коли будь-яка згадка компанії (навіть негативна) була хорошою рекламою. Сьогодні недостатньо привернути увагу громадськості — необхідно створювати позитивний імідж і працювати над своєю репутацією. Це особливо важливо в цифрову епоху, коли будь-який відгук про компанію миттєво розлітається інтернетом і назавжди залишається в мережі.

"Все налагодиться в будь-якому випадку"

Для генерального директора WOW Payments LLC найгіршою бізнес-порадою була наступна: "розслабся і не турбуйся про проблему — вона вирішиться сама собою". Голд зазначає, що певною мірою таке висловлювання є обґрунтованим. Однак якщо все пустити за течією, то можна отримати результат, який вам не сподобається. Тому підприємець вважає за краще діяти і контролювати те, що відбувається.

"Перетворіть ваші слабкі сторони в сильні"

Джефф Ян вважає: "якщо людина старанно працює над своїми слабкими якостями, то в підсумку вона ризикує залишитися посередністю. Великими стають ті, хто фокусує увагу на сильних сторонах". За його словами, бізнесменові необхідно знати про свої плюси і мінуси, але при цьому потрібно робити ставку на те, що виходить найкраще. Не варто витрачати час на власну переробку.

"Наймайте якомога більше співробітників"

Уеллс не заперечує, що будь-яка компанія повинна бути укомплектована співробітниками, проте немає потреби брати на роботу людину про всяк випадок, аби уникнути гіпотетичної невдачі. На її думку, немає сенсу платити підлеглому за ті завдання, з якими може впоратися інший працівник або ви самі.

"Ставте цілі на рік вперед"

На думку Гулдана, розуміння того, в якому напрямку рухається компанія, набагато важливіше великих цілей, заявлених на рік вперед. Тим більше що протягом цього періоду ситуація на ринку може змінитися, що призведе до коригування завдань. При цьому суть і принципи організації залишаться колишніми. Гулдан вважає, що керівники забагато приділяють уваги глобальним цілям, які, можливо, перестануть бути актуальними через 12 місяців.

"Не ведіть переговори"

"Різні люди неодноразово запевняли мене в тому, що під час переговорів мене можуть ввести в оману", — заявляє Кріс Крістофф. При цьому, за його визнанням, він жодного разу не стикався з обманом. Більш того, Крістоффу подобається брати участь в переговорах — з їх допомогою він налагоджував бізнес-зв'язки і багаторазово домагався успіху.

"Ідіть до кінця"

Співзасновник LFNT Distribution підкреслює: "якщо ваш продукт не працює, а бізнес не приносить прибутку, то не варто зациклюватися на них лише тому, що ви вклали в свою справу багато часу і енергії. Краще за все не йти до кінця, а мінімізувати втрати". На думку підприємця, немає нічого страшного в тому, щоб втратити інтерес до свого заняття: ми ростемо як особистості і протягом життя змінюємо пріоритети.

Джерело