Податкові перевірки повертаються: Зеленський підписав закон

Фото: pixabay.com Зеленський підписав закон про скасування мораторію на податкові перевірки

Відновлення перевірок бізнесу – одна з двох ключових вимог МВФ для отримання Україною третього траншу кредитної допомоги.

Президент Володимир Зеленський в середу, 6 грудня, підписав закон про скасування мораторію на податкові перевірки. Про це йдеться в картці проєкту закону №10016-д на сайті Верховної Ради.   Згідно з документом, до проведення документальних планових перевірок можуть бути включені платники, які за 2021 рік:   

  • мали вдвічі більшу дебіторську заборгованість ніж кредиторську;
  • мали рівень сплати податку на прибуток менший ніж 50% по галузі та ПДВ менший ніж 50% по галузі;
  • річний дохід становить понад 10 млн гривень, при тому загальна сума витрат становить понад 75% суми річного доходу.
     

Законопроєкт не повертає перевірки для ФОПів першої та другої груп та підприємств на окупованих територіях або територіях, де йдуть бойові дії. Мораторій на перевірки ФОПів першої та другої групи буде збережено до грудня 2024 року.   Перевірки, які були відкриті законопроєктом №8401 з серпня 2023 року, а саме виробників тютюну, палива, алкоголю, грального бізнесу та надавачів фінансових послуг, залишаються у пріоритеті.   Прийняття законопроєкту №10016-д є одним зі структурних маяків у рамках співпраці з Міжнародним валютним фондом.   Закон набуває чинності через день після публікації, попри те, що парламент проголосував за відновлення перевірок з 1 грудня.   Нагадуємо, 9 листопада Верховна Рада схвалила у другому читанні законопроєкт про часткове повернення документальних податкових перевірок.

Українській бізнес у листопаді знову мав негативі очікування щодо результатів діяльності своїх підприємств у найближчій перспективі. Індекс очікувань ділової активності залишився нижче нейтрального рівня (50 пунктів) та склав 49,31.

Джерело