Помилкові стереотипи, що заважають жінкам досягти кар’єрних цілей

Занадто часто жінки стикаються з перешкодами в кар'єрі, які обмежують їх просування по службових сходах. Багато з цих перешкод засновані на культурних і соціальних "істинах", які насправді є міфами. Ось деякі з міфів, які зазвичай перешкоджають жінкам досягти кар'єрних цілей, до яких вони прагнуть і яких заслуговують, інформує Ukr.Media.

Жінки не вміють вести переговори

Загальновідомий факт: жінки значно рідше просять про більш вигідні умови, ведуть переговори про підвищення заробітної плати і виступають проти існуючого стану речей. Але це зовсім не означає, що вони абсолютно не можуть вести переговори! Їм просто потрібно, щоб їхні колеги були більш гнучкими та розуміючими. А ще, відзначають психологи, деяким жінкам просто потрібно навчитися певним навичкам для ефективного ведення переговорів. Після цього зупинити представницю прекрасної статі не зможе ніхто!

Жінки занадто емоційні

Велика частина жінок, які займають високі посади, насправді неймовірно врівноважені. Вони вміють тримати свої емоції під контролем і приймати раціональні рішення. При цьому це не означає, що у них немає серця або співчуття до оточуючих. Жінки просто використовують іншу мову для вираження своїх емоцій.

Просто подумайте: що поганого в тому, щоб бути емоційними? Що поганого в тому, щоб бути людиною? Адже у цьому не має нічого спільного зі здібностями або силою характеру, все зводиться до різних способів соціалізації чоловіків і жінок. Емоційність — ознака слабкості в чоловічій соціалізації. Але здатність проявляти співчуття і емоції може бути ознакою сили жінки.

Оскільки чоловіки звикли придушувати емоції, вони можуть розглядати це як загрозу або перешкоду у формуванні характеру. Але помірні емоції нікому не зашкодять.

Жінки не можуть впоратися з тиском корпоративного життя

Хоча жінки стикаються з деякими перешкодами на робочому місці, важкі робочі навантаження до них не відносяться. Дослідження показують, що і чоловіки, і жінки однаково схильні до вигорання. Стефані Лосі, автор шести книг про баланс між роботою та особистим життям, каже, що, хоча вона бачила дослідження, які показують, що менеджери-жінки схильні переживати стрес легше, ніж менеджери-чоловіки, різниця між ними мала або незначна.

Американська психологічна асоціація стверджує, що і жінки, і чоловіки ризикують відчути себе пригніченими вимогами роботи. Стрес, як і емоційне вигоряння, не допускає дискримінації за ознакою статі.

Жінки не можуть бути в топ-менеджменті, тому що у них немає бажання керувати

У достатньої кількості жінок на керівних посадах і у молодих дівчат завжди будуть зразки для наслідування, на які вони можуть рівнятися, що є ключовим фактором при виборі ними кар'єрного шляху.

Опитування, проведене серед дівчаток-скаутів, показало, що для них професія номер один — бізнес-лідер, а не лікар, вчитель або юрист. Але їх головна перешкода на шляху до успіху полягає в тому, що вони не бачать себе в цій ролі. Взагалі жінки стикаються з багатьма перешкодами на шляху до того, щоб стати великими лідерами, наприклад жінконенависництвом.

Жінки більше піклуються про своє особисте життя, ніж про кар'єру

Якби жінка-керівник сказала, що їй потрібна відпустка для чогось, крім невідкладної медичної допомоги або обов'язків по догляду за дитиною, її б визнали людиною, яка ставить свої особисті потреби на перше місце. Її б затаврували як людину, яка нехтує своїми обов'язками. Насправді ж жінки хочуть побудувати успішну кар'єру не менше, ніж чоловіки. І вони теж готові піти на жертви.

Успішні на роботі жінки владні або агресивні

Це ще один аргумент, який противники жінок на керівних посадах використовують, щоб відмовити представниці прекрасної статі, яка претендує на місце керівника. Якщо жінка не посміхається, коли говорить, її можуть сприйняти як занадто різку або агресивну. І якщо вона заговорить, то всі, здається, подумають, що вона командує або кричить. На жаль, це означає, що жінки мають менше можливостей досягти успіху на робочому місці. Навіть якщо вони добре підходять для тієї чи іншої посади, їхні голоси можуть заглушити будь-який позитивний внесок, який вони могли б внести.

Чоловіки і жінки в рівній мірі представлені на керівних посадах

Факт: Жінки все ще стримують традиційні гендерні стереотипи. Вперше в історії жінки тепер мають більш високі вчені ступені, ніж чоловіки, але вони як і раніше рідше займають керівні посади. І хоча число жінок-керівників зростає з кожним роком, чоловіків-керівників як і раніше в п'ять разів більше, ніж жінок.

Найпоширеніший аргумент на користь цього дисбалансу полягає в тому, що це пов'язано з проблемою недостатньої кваліфікації жінок для заповнення керівних посад.

Джерело