Понад 50 країн ООН засудили російські псевдовибори на ТОТ

Понад 50 держав Організації Обʼєднаних Націй долучилися до спільної заяви із засудженням зусиль рф провести псевдовибори на тимчасово окупованих територіях України.

Про це повідомило Постійне представництво України при ООН.

«Ми найрішучішим чином засуджуємо нелегітимні спроби рф організувати вибори президента росії на ТОТ у межах міжнародно визнаної території України», — йдеться у заяві.

Наголошується, що проведення виборів на території іншої держави-члена ООН без її згоди є відвертим нехтуванням принципами суверенітету та територіальної цілісності. Такі вибори не мають жодної юридичної сили згідно з міжнародним правом.

Заяву підтримали Албанія, Андорра, Аргентина, Австралія, Австрія, Бельгія, Боснія і Герцеговина, Болгарія, Канада, Чилі, Коста-Ріка, Хорватія, Кіпр, Чехія, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Грузія, Німеччина, Греція, Угорщина, Ісландія, Ірландія, Ізраїль, Італія, Японія, Латвія, Ліберія, Ліхтенштейн, Литва, Люксембург, Мальта, Маршаллові Острови, Монако, Чорногорія, Нідерланди, Нова Зеландія, Північна Македонія, Норвегія, Палау, Парагвай, Польща, Португалія, Південна Корея, Молдова, Румунія, Сан-Марино, Словаччина, Словенія, Іспанія, Швеція, Швейцарія, Велика Британія, США, Уругвай та Європейський Союз.

Також країни ООН нагадали про резолюцію Генеральної Асамблеї, ухвалену на спеціальній сесії 12 жовтня 2022 року.

Вона визнала незаконні «референдуми» рф у вересні 2022 року в окремих районах Донецької, Херсонської, Луганської та Запорізької областей України недійсними з точки зору міжнародного права.

Як повідомляла АрміяInform, в окупованому Маріуполі для завищення явки ввели нововведення — тепер можна голосувати не за місцем реєстрації. Тож псевдовлада поставила план перед будівельними компаніями щодо відправки на головування росіян. Вони приходять групами на дільницю для пропагандистських відео.

Джерело